KS Wasilków – Cresovia Siemiatycze 2:0

W meczu rozpoczynającym 19 kolejkę Saltex IV ligi grupy podlaskiej, KS Wasilków pokonał Cresovię Siemiatycze 2:0.

W pierwszych minutach gra toczyła się w środku pola. Pierwszą składną akcję gospodarze przeprowadzili w 9 minucie, z prawej strony boiska piłka zagrana na środek przed pole karne, tam Dawid Śliwowski odegrał, na lewo do wychodzącego na czystą pozycję Adama Butkiewicza, który z pierwszej piłki pokonał bramkarza Cresovi.

Wyglądało na to, że gospodarze opanowali sytuację i przejmą kontrolę nad meczem. Ale to niespodziewanie goście zaatakowali ze sporym animuszem. Najpierw groźny strzał w 12  minucie oddał Daniel Barwiejuk, minutę później kolejny groźny strzał zawodnika z Siemiatycz. Pomiędzy 18 a 22 minutą Cresovia trzykrotnie zagroziła bramce wasilkowian. Kolejny groźny strzał goście oddali w 27 minucie z rzutu wolnego. Po trzech kolejnych minutach goście przeprowadzili kontratak, na 14 metrze od bramki znalazł się niepilnowany zawodnik z Siemiatycz, lecz przegrał pojedynek z naszym bramkarzem.

KS Wasilków zdołał odpowiedzieć niezbyt silnym strzałem z bliskiej odległości Mateusza Cichońskiego w 24 minucie, ale 4 minuty później Paweł Radziszewski z Siemiatycz znalazł się sam na sam z bramkarzem wasilkowian, jednak Grzegorz Nowajczyk po raz kolejny udowodnił, że jest dobrym golkiperem i utrzymał dla KS Wasilków jednobramkową przewagę do przerwy.

Drugą część spotkania gospodarze rozpoczęli z przytupem. Najpierw z 20 metrów groźny strzał oddał Dawid Śliwowski, a w 48 minucie nasz napastnik zakończył celnym strzałem, dośrodkowanie Łukasza Wojciechowskiego i zrobiło się 2 : 0.

I znów inicjatywę przejęli goście. W 55 minucie oddali groźny strzał z 6 metrów głową, a 2 minuty później Paweł Radziszewski trafił w słupek bramki KS Wasilków.

Końcówka należała już do gospodarzy. W 75 minucie minimalnie niecelny strzał z 25 metrów oddał Adam Butkiewicz, za chwilę z rzutu wolnego groźnie strzelił Mateusz Cichoński, a dobitkę Krystiana Rybnika złapał bramkarz przyjezdnych. Jeszcze w 83 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem Cresovi nie wykorzystał Cichoński i na tym zakończyły się emocje w tym meczu.

6 kwietnia 2018. KS Wasilków Cresovia Siemiatycze 2 : 0

Bramki: Adam Butkiewicz 9 minuta i Dawid Śliwowski 48 min.

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowojczyk – Adam Butkiewicz, Piotr Dąbrowski, Jacek Milewski, Wojciech Nasuto, Łukasz Wojciechowski, Piotr Skiepko, Adam Langa, Łukasz Rybakowski (70′ Krystian Rybnik), Dawid Śliwowski(64′ Przemysław Panek), Mateusz Cichoński.

Żółta kartka: Piotr Skiepko

Zdjęcia z meczu .

Jacek