Zwycięstwo Juniorów na dobry początek.

W sobotnie przedpołudnie Juniorzy KS Wasilków, biorący udział w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej Juniorów Młodszych w grupie 1, pokonali Spartę II Augustów 4 : 1.

Spotkanie to zostało rozegrane w ramach 1 kolejki rundy wiosennej.

Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego, goście z wielką determinacją ruszyli do przodu, próbując zdominować wydarzenia na boisku. Jednak podopieczni Krzysztofa Popowskiego, ładnie wymienili kilka podań i obronili się przed pressingiem przyjezdnych. Jeszcze skuteczniej zastopowali zapędy augustowian w 6 minucie, kiedy to bramkę zdobył Kamil Szyszko. Od tego momentu grę kontrolowali zawodnicy KS Wasilków, goście próbowali stwarzać zagrożenie pod bramką naszej drużyny, jednak nie byli w stanie zrobić tego skutecznie. Jednak w 30 minucie, jeden z zawodników Sparty „urwał się” naszym stoperom i w sytuacji sam na sam z Jakubem Smolewskim wyrównał wynik meczu.

Zaraz po przerwie, zawodnicy naszego klubu ponownie objęli prowadzenie i to dwubramkowe. Najpierw w 44 minucie bramkę zdobył Yaragi Davidov, a 2 minuty później, za faul w polu karnym, na Rafale Daszucie, rzut karny wykorzystał kapitan Jakub Ochrymuk. Te szybko zdobyte bramki ostudziły zapędy przyjezdnych. Natomiast gospodarze co chwilę próbowali zagrozić bramce augustowian. Atakowali, a to skrzydłami, a to pikami „rzucanymi” za plecy stoperów. Po jednej z takich akcji w 58 minucie zawodów, czwartą bramkę zdobył Bartłomiej Oksimowicz. Do końca spotkania kontrolę nad meczem posiadali zawodnicy KS Wasilków, a trener Popowski dał pograć wszystkim rezerwowym.

Wasilków, 14 kwietnia 2018 r.

KS Wasilków – Sparta II Augustów 4 : 1

Bramki dla KS Wasilków: Kamil Szyszko, Yaragi Davidov, Jakub Ochrymuk, Bartłomiej Oksimowicz

Skład KS Wasilków:

Jakub Smolewski(65′ Jakub Ambroch) – Jakub Halicki, Michał Zgiet, Łukasz Domanowski, Jakub Bogusz, Rafał Daszuta (65′ Szymon Zimnoch), Jakub Ochrymuk, Bartłomiej Oksimowicz, Łukasz Świderski, Kamil Szyszko (61, Maciej Kosiński), Yaragi Davidov (74′ Krystian Hołubowski)

Zdjęcia z meczu dzięki uprzejmości Pana Daszuty – taty Rafała

Jacek