Najbliższy rywal – Wigry II Suwałki

Najbliższy przeciwnik, czyli rezerwy Wigier Suwałki, to drużyna która w tabeli IV ligi zajmuje obecnie 5 miejsce. W 18 meczach sezonu 2017/18 zdobyli 33 punkty, za 10 zwycięstw 3 remisy i 5 porażek. Zawodnicy z Suwałk strzelili 39 bramek i stracili 24. Wigry znacznie lepiej czują się na własnym stadionie, gdzie zdobyli dotychczas 24 punkty, natomiast na wyjazdach tylko 9.

Historia potyczek KS Wasilków z Wigrami II Suwałki, to tylko 3 spotkania:

W sezonie 2012/13 Klasa Okręgowa

Wigry II Suwałki – KS Wasilków 0 : 3

KS Wasilków – Wigry II Suwałki  6 : 0

Sezon 2017/18 IV Liga

Suwałki, 16 września 2017.

Wigry II Suwałki – KS Wasilków 3 : 1

Bramka dla KS Wasilków: Paweł Naliwajko

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk – Mateusz Cichoński, Piotr Dąbrowski (20′ Jacek Milewski), Bartosz Dudziński, Adam Langa, Szymon Małyszko (70′ Dawid Śliwowski), Paweł Naliwajko, Wojciech Nasuto (46′ Krystian Rybnik (73′ Łukasz Rybakowski)), Przemysław Panek, Jan Pawłowski, Łukasz Wojciechowski.

KS Wasilków, zajmuje 3 pozycję w IV ligowej tabeli, ma 5 punktów więcej niż Wigry i chęć rewanżu za jesienną porażkę w Suwałkach.

Nasi zawodnicy, po porażce w ostatnim meczu ligowym w Michałowi, a także po odpadnięciu z Pucharu Polski w ostatnią środę z Ruchem Wys. Maz., zapewne będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony przed własną publicznością.

W niedzielnym meczu trener Artur Woroniecki nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Wojciechowskiego, który w Michałowie dostał 4 żółtą kartkę w tym sezonie.

 

Jacek