KS Wasilków – Wigry II Suwałki 3 : 0

W niedzielne popołudnie KS Wasilków pokonał rezerwy Wigier Suwałki 3 : 0.

Zawodnicy naszego klubu od początku spotkania przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Już w 5 minucie po rzucie rożnym niezbyt mocny strzał oddał Piotrek Skiepko, 4 minuty później z 16 metrów trochę za lekko strzelał Mateusz Cichoński. W 10 minucie po uderzeniu Dawida Śliwowskiego, bardzo duże problemy miał bramkarz przyjezdnych, który interweniując bardzo nerwowo, ostatecznie wybił piłkę z linii bramkowej. Za chwilę groźnie strzelał Bartosz Dudziński.

Po tym szturmie na bramkę Wigier, wydarzenia boiskowe na chwilę przeniosły się w środkowe sektory placu gry.

W 27 minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził nasz kapitan Adam Butkiewicz, a jego dośrodkowanie z ogromnym spokojem na bramkę zamienił Dawid Śliwowski.

Po strzelonej bramce gospodarze w dalszym ciągu atakowali bramkę suwalszczan. W 33 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Wojtek Nasuto, a piłka uderzona głową przez Piotrka Dąbrowskiego jakimś cudem została wybita z bramki przez gości.

Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do zawodników Wigier, najpierw strzał głową z 5 metrów, a chwilę później mocne uderzenie z prawej strony naszej bramki napędziły strachu kibicom na stadionie. Jednak wynik do przerwy to 1 : 0 dla KS Wasilków.

Pierwszą groźniejszą akcję drugiej połowy przeprowadzili przyjezdni w 51 minuciekiedy z prawej strony boiska oddali groźne uderzenie na bramkę Grzegorza Nawojczyka. 5 minut później dwa razy mocno prawą stroną ruszył Łukasz Rybakowski, po drugim ataku i dośrodkowaniu, dobrze głową strzelał Dawid Śliwowski. Jeszcze mocne uderzenie z 18 metrów zawodnika Wigier i na chwilę gra przeniosła się do środkowej części boiska.

Na kwadrans przed końcem meczu ponownie zaatakowali gospodarze. Najpierw z dystansu strzelał Mateusz Cichoński, a minutę później ten sam zawodnik dokładnie dośrodkował do Dawida Śliwowskiego, który głową pokonał bramkarza gości.

W 81 minucie, bardzo dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Adam Butkiewicz, a jego świetne podanie ponownie głową wykończył Dawid Śliwowski, który tym samym skompletował hattrika i ustalił wynik spotkania.

KS Wasilków – Wigry II Suwałki 3 : 0

Wszystkie bramki zdobył Dawid Śliwowski

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk – Adam Butkiewicz, Mateusz Cichoński, Piotr Dąbrowski (66′ Paweł Naliwajko), Bartosz Dudziński, Adam Langa, Łukasz Rybakowski (63′ Przemysław Panek) Piotr Skiepko, Wojciech Nasuto, Jacek Milewski, Dawid Śliwowski (84′ Yaragi Davidov).