Zwycięstwo z Mielnikiem

KS Wasilków pokonał MKS Mielnik 3 : 0

Mecz z nie wielkimi wyjątkami był kontrolowany przez drużynę gospodarzy.

Już w 6 minucie spotkania Wojtek Nasuto z 16 m strzelał na bramkę gości, ale bramkarz przyjezdnych zdołał odbić na rzut rożny. 2 minuty później po dograniu z rzutu wolnego Adama Butkiewicza, bramkarza gości próbował zaskoczyć Przemek Panek.

15 minuta, piłkę głową zgrywa Dawid Śliwowski, na dobrą pozycję wychodzi Mateusz Cichoński, ale jego strzał z 16 metrów, przechodzi nad bramką przyjezdnych. Kolejna akcja gospodarzy, strzela Adama Langa, ale jego uderzenie trafia w Dawida  Śliwowskiego.

W 19 minucie w końcu odpowiadają goście, „centrostrzał” przechodzi obok lewego słupka bramki Grzegorza Nowajczyka.

W 22 minucie groźnie z dystansu strzela Piotrek Skiepko. Po kolejnych 2 minutach, nieudaną próbę lobowania bramkarza gości podjął Mateusz Cichoński.

29 minuta to dwukrotne zagrożenie bramki wasilkowian, najpierw po rzucie wolnym, Grzesiek Nowajczyk przerzuca piłkę nad poprzeczką, a chwilę później, po rzucie rożnym strzał zawodnika z Mielnika przechodzi nad bramką gospodarzy.

Kolejna akcja wasilkowian, tym razem lewą stroną przedzierał się Łukasz Rybakowski, a kończył akcję Przemek Panek, jednak jego strzał przechodzi wysoko nad poprzeczką.

33 minuta, akcja MKS Mielnik i strzał ich zawodnika wślizgiem, wychodzi za końcową linię boiska, po lewej stronie bramki KS Wasilków.

W końcówce pierwszej połowy, Dawid Śliwowski zagrywa prostopadle do Przemka Panka, ten mija bramkarza i oddaje strzał w światło bramki gości, sytuację próbuje ratować wślizgiem obrońca gości i na linii bramkowej blokuje piłkę, jednak dotyka futbolówkę ręką i sędzia dyktuje rzut karny, a obrońca dodatkowo otrzymuje czerwoną kartkę. Kapitan wasilkowian Adam Butkiewicz z karnego zdobywa bramkę „do szatni”. Do przerwy KS Wasilków – MKS Mielnik 1 : 0.

Po przerwie Mielnik mimo gry w dziesięciu, grał znacznie odważniej niż w pierwszej połowie. Jednak wasilkowianie nadal kontrolowali wydarzenia boiskowe. Najpierw Dawid Śliwowski strzela wprost w bramkarza, za chwilę groźnie z rzutu wolnego dośrodkowuje Adam Butkiewicz. Kolejna akcja gospodarzy kończy się soczystym uderzeniem z 18 metrów Adama Langa i KS Wasilków wychodzi na prowadzenie 2:0. Gospodarze idą za ciosem, składna akcja Langa – Śliwowski – Panek, jednak ten ostatni ciut za mocno wypuszcza piłkę i przechwytuje ją bramkarz z Mielnika.

W 65 minucie próbuje „odgryźć” się Mielnik, najpierw strzał z rzutu wolnego, odbija się od muru wasilkowian, a dobitkę z 17 metrów na rzut rożny wybija Grzesiek Nowajczyk.

Chwilę później po stałym fragmencie gry z lewej strony uderza Jacek Milewski, goście wybijają piłkę przed pole karne, do której dochodzi Wojtek Nasuto, jednak jego strzał przechodzi nad bramką.

Kolejna akcja KS Wasilków i strzał Adama Langa nieznacznie mija lewy słupek bramki gości. Za chwilę Mateusz Cichoński przeprowadza szarżę lewą stroną i dośrodkowuje na przedpole bramki Mielnika, ale Dawid Śliwowski nie trafia w piłkę, będąc 4 metry od bramki.

W 80 minucie strzał Przemka Panka odbija bramkarz gości, a przebywający od 3 minut na boisku Yaragi Davidov skutecznie dobija i wyprowadza KS Wasilków na prowadzenie 3 : 0. Yaragi zagrał dopiero w drugim meczu dorosłej drużyny KS Wasilków, w chwili strzelenia gola miał rozegranych 9 minut w drużynie seniorów.

Jeszcze w 87 minucie rezerwowy Bartosz Dudziński groźnie uderza z dystansu, jednak piłka mija bramkę gości.

KS Wasilków – MKS Mielnik 3 : 0

Bramki : Adam Butkiewicz, Adam Langa, Yaragi Davidov.

KS Wasilków wystąpiło w następującym zestawieniu:

Grzegorz Nowajczyk – Adam Butkiewicz, Jacek Milewski, Paweł Naliwajko, Wojciech Nasuto, Piotr Skiepko, Przemysław Panek, Adam Langa (83′ Szymon Małyszko), Mateusz Cichoński, Łukasz Rybakowski (62′ Bartosz Dudziński), Dawid Śliwowski (77′ Yaragi Davidov).

Jacek