Niedzielne wyniki drużyn KS Wasilków

Juniorzy naszego klubu o godz. 10:00 na boisku w Białymstoku przy ul. Sokólskiej 1, grali mecz w ramach II ligi wojewódzkiej juniora młodszego.
WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK – KS WASILKÓW 2 :5
Bramki dla KS Wasilków:Kamil Szyszko, Łukasz Świderski, Yaragi Davidov x2, Dawid Szarkowski.
Skład KS Wasilków:
Jakub Smolewski – Kamil Szyszko, Łukasz Świderski, Yaragi Davidov, Rafał Daszuta, Krystian Hołubowski (56′ Szymon Sobolewski), Maciej Kosiński, Sebastian Makarewicz (56′ Dawid Szarkowski), Jakub Ochrymuk, Michał Zgiet, Szymon Zimnoch.
Trener: Krzysztof Popowski
——————————————————————————————————————————————————————–
O godzinie 12:00 w Wasilkowie, najmłodsi zawodnicy KS Wasilków, rozgrywali turniej F1 Żak grupa 7.
KS Wasilków – Magnat Juchnowiec Kościelny 0 : 2
KS Wasilków – Supraślanka Supraśl 1 : 2
KS Wasilków – Rudnia Zabłudów 0 : 5

 

 Zdjęcia z turnieju dzięki uprzejmości Pana Jacka Ostaszewskiego

——————————————————————————————————————————————————————–
Jako ostatni do rozgrywek przystąpili dzisiaj Orlik E1 I drużyna. Podczas turnieju rozgrywanego w Wasilkowie nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:
KS Wasilków – MOSiR Grajewo 2 : 1 (Bramki dla KS Wasilków: Bartosz Romanowicz, Szymon Kawałko)
KS Wasilków – Warmia Grajewo 2 : 0 (Bramki dla KS Wasilków: Bartosz Romanowicz, Kamil Dec)
KS Wasilków – Junior II Białystok 2 : 0 (Bramki dla KS Wasilków: Bartosz Romanowicz, Kamil Ostaszewski)
KS Wasilków – Junior Białystok 0 : 2
Relacja z turnieju Jacka Ostaszewskiego:

W dniu dzisiejszym pierwszy zespół orlików KS Wasilków był gospodarzem rozgrywek w ramach zmagań ligowych -E1 ORLIK „GRUPA B” GRUPA 2 (RW).Turniej rozpoczął się o g. 14 na stadionie miejskim w Wasilkowie.

Nasi zawodnicy przystąpili do rozgrywek w następującym składzie:

Kuba Wyszomirski-Kamil Ostaszewski, Bartek Romanowicz, Błażej Gogol, Paweł Bernacki, Szymon Kawałko, Szymon Podłaszczyk oraz Wojtek Prymaka,Kamil Dec i Maciek Kuźmicki.

Pierwszym rywalem naszych zawodników był dotychczasowy wicelider rozgrywek, zespół Junior II Białystok. Historia dotychczasowych zmagań między obydwoma drużynami nie pozwalała wskazać zdecydowanego faworyta. Duet trenerski naszego zespołu w osobach K.Popowskiego oraz K.Stanisławskiego postanowił zaryzykować i nakazał swoim podopiecznym grać od początku meczu wysokim presinigiem. Ryzyko okazało się opłacalne, bowiem zawodnicy KS-u od początku pojedynku zdecydowanie dominowali nad rywalem. Mimo kilku klarownych sytuacji „z gry”, pierwsza bramka dla naszego zespołu padła po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie w rzutu rożnego Pawła Bernackiego kapitalną główką na gola zamienił Kamil Ostaszewski ! 1-0 dla KS Wasilków !! W dalszej części gry zawodnicy Wasilkowa zdecydowanie przeważali, a wynik spotkania na 2-0 celną główką ustalił Bartek Romanowicz.

Drugim turniejowym rywalem naszego zespołu była drużyna Warmii Grajewo. Podobnie jak we wcześniejszym pojedynku nasi zawodnicy zagrali z wielką determinacją i pewnie pokonali rywali 2-0.

Trzecim turniejowym przeciwnikiem naszych zawodników był zdecydowany lider grupy, pierwszy zespół Junior Białystok. Wszystkie dotychczas rozegrane turniejowe spotkania naszej drużyny z Juniorem to tzw. ”mecze na styku”, gdzie mimo niekorzystnych wyników, KS Wasilków prezentował się z jak najlepszej strony.Niestety, tym razem rywalizacja miała podobny przebieg-wasilkowanie robili wszystko, aby pokonać przeciwnika, a rywal wykorzystując nasze proste błędy w defensywie wyprowadził dwie skuteczne kontry i mecz skończył się porażką naszego zespołu 0-2.

Ostatnim przeciwnikiem naszych zawodników w dniu dzisiejszym była ekipa MOSiR Grajewo, rywal zdecydowanie niewygodny i …nieobliczalny! Trenerzy Popowski/Stanisławski ponownie zagrali „vabanque” ustawiając naszych piłkarzy bardzo ofensywnie. Gra o „pełną pulę” okazała się trafnym wyborem naszego duetu trenerskiego. Od początku meczu zawodnicy KS-u próbowali wywierać presję na rywalu .Pierwsza bramka dla Wasilkowa padła w kuriozalnych okolicznościach. W zamieszaniu podbramkowym urazu doznał golkiper MOSiR-u, sędzia nakazał kontynuowanie gry i mimo protestów sztabu trenerskiego i ławki rezerwowych grajewian, KS strzałem z dystansu do pustej bramki wyprowadza wasilkowian na prowadzenie 1-0!

Wówczas stała się rzecz nietypowa dla rozgrywek młodzieżowych !! Decyzją naszych trenerów, Krzysztofa Popowskiego i Kamila Stanisławskiego, rywale po stracie bramki  rozpoczęli grę od środa boiska, zaś  gracze KS Wasilków nie przeszkadzając,stojąc nieruchomo na płycie boiska, pozwolili rywalom na strzelenie gola i wyrównanie rywalizacji !!!

Tym samym, zawodnicy KS Wasilków oraz trenerzy Krzysztof Popowski,Kamil Stanisławski pokazali, że chcą wygrywać tylko rywalizując „fair play”,pokazując młodym adeptom futbolu na czym tak naprawdę polegają boiskowe zmagania!!!!

Brawo drużyna, brawo trenerzy !!!!

Mecz z MOSiR-em piłkarze zakończyli zwycięstwem 2-1,mimo nie wykorzystanego rzutu karnego przez Kamila Ostaszewskiego.

Dzięki zdobytym w dzisiejszym turnieju 9 punktom, pierwszy zespół orlików KS Wasilków zajmuje obecnie 2 miejsce w ligowej tabeli i jest bardzo bliski awansu do turnieju finałowego województwa podlaskiego w swojej kategorii wiekowej !!!

Zdjęcia z turnieju dzięki uprzejmości Pana Jacka Ostaszewskiego
Jacek