Seniorzy pokonali Promień Mońki

Seniorzy KS Wasilków pokonali zespół Promienia Mońki 1 : 0.

Mecz który rozegrano w sobotnie popołudnie, był bardzo trudny dla zawodników obu drużyn, ze względu na wysoką temperaturę powietrza.

Zawodnicy bardzo powoli „wchodzili w mecz”. Pierwsza godna odnotowania akcja to strzał gospodarzy w 10 minucie spotkania.

W 18 minucie akcję lewą stroną boiska przeprowadził Adam Butkiewicz, który dograł piłkę do będącego w polu karnym Przemka Panka. Przemek przyjął futbolówkę klatką piersiową i natychmiast oddał strzał. Bramkarz przyjezdnych popisał się bardzo dobrą interwencją i złapał uderzenie naszego napastnika.

Kolejna akcja KS Wasilków, też była przeprowadzona lewą stroną, tym razem przez Łukasz Rybakowskiego, który dośrodkował w pole karne do Dawida Śliwowskiego, ten jednak przegrał pojedynek powietrzny z bramkarzem Promienia.

36 minuta i znów lewą stroną boiska akcja duetu Butkiewicz – Rybakowski zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

Pierwszą połowę zakończyła akcja gości lewą stroną i strzałem z ostrego kąta, z którym nie bez trudu poradził sobie Grzesiek Nowajczyk.

Początek drugiej połowy to strzał głową Przemka Panka z 15 metrów, z którym poradził sobie bramkarz Promienia.

Chwilę później po rzucie wolnym kolejny strzał głową tym razem Dawida Śliwowskiego, na rzut rożny wybija golkiper gości.

W 60 minucie z prawej strony rzut wolny wykonał Łukasz Rybakowski, jego dośrodkowanie, ponownie głową próbował zakończyć Dawid Śliwowski, ale strzał z ostrego kąta przechodzi nad bramką przyjezdnych.

Kolejna ciekawa akcja to prostopadłe podanie Adama Butkiewicza do Wojtka Nasuto, Wojtek przedarł się środkiem przez obronę drużyny z Moniek, ale jego strzał na rzut rożny wybił bramkarz.

I nadeszła 87 minuta, piłka odbijała się od obrońców Promienia, doszedł do niej Adam Budkiewicz, podciągnął 2-3 metry i uderzył w stronę bramki. Bramkarz gości z trudem odbił futbolówkę, która trafiła pod nogi Przemka Panka, a ten dopełnił formalności.

KS Wasilków – Promień Mońki 1 : 0

Bramka dla KS Wasilków: Przemysław Panek

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk – Adam Butkiewicz, Piotr Dąbrowski, Paweł Naliwajko, Wojciech Nasuto, Dawid Śliwowski, Przemysław Panek, Adam Langa, Mateusz Cichoński (64′ Łukasz Wojciechowski), Łukasz Rybakowski (64′ Szymon Małyszko), Bartosz Dudziński.

Trener: Artur Woroniecki.

Jacek