Niedziela z drużynami młodzieżowymi KS Wasilków

Niedzielne zmagania drużyn KS Wasilków z upałem i przeciwnikami rozpoczęli Orliki E1 pierwsza drużyna.

Zawodnicy trenowani przez Krzysztofa Popowskiego od godz. 10:00 rywalizowali na boisku w Grajewie. Nasi młodzi zawodnicy wygrali 2 spotkani zremisowali jedno i raz uznali wyższość przeciwnika:

KS Wasilków – Warmia Grajewo 3 : 3

MOSiR Grajewo – KS Wasilków 0 : 5

Junior II Białystok – KS Wasilków 0 : 1

KS Wasilków – Junior Białystok 0 : 7

Nasi zawodnicy zajęli 2 miejsce w swojej grupie i awansowali do finału wojewódzkiego. GRATULACJE !!!

I relacja Jacka Ostaszewskiego z dzisiejszego turnieju:

„W dniu dzisiejszym pierwsza drużyna orlików KS Wasilków rocznik 2007 udała się na turniej do Grajewa z myślą obrony 2 lokaty w  ligowej tabeli, premiowanej awansem do turniej finałowego województwa podlaskiego w tej kategorii wiekowej. Trener Krzysztof Popowski miał do dyspozycji następujących zawodników: Kuba Wyszomirski-Kamil Ostaszewski, Bartek Romanowicz, Błażej Gogol, Paweł Bernacki, Kamil Dec, Szymon Podłaszczyk oraz Szymon Kawałko, Maciek Kuźmicki.

W pierwszym meczu zawodnikom KS-u przyszło rywalizować z Warmią Grajewo. Wynik tego spotkania był niezwykle istotny dla układu tabeli, bowiem grajewianie tracili ledwie 6 pkt. do naszego zespołu i „nadal byli w grze” o awans. Początek spotkania ułożył się kapitalnie dla Wasilkowa, bowiem już w jednej z pierwszych akcji ofensywnych objęli prowadzenie. Kiedy chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Kamil Ostaszewski podwyższył na 2-0, wydawało się, że naszych zawodników czeka przysłowiowy „spacerek” .Niestety wystarczyła dłuższa chwila dekoncentracji, elementarne błędy obrony oraz bramkarza, i Warmia wyszła na jednobramkowe prowadzenie, grając przy tym bardzo przeciętne zawody, nie stwarzając sobie zbyt wielu sytuacji. Można powiedzieć, że  stracone 3 gole to bardziej efekt nieporadności wasilkowian, niż dobrej gry Warmii. Podopieczni trenera Popowskiego nie raz już jednak pokazywali charakter i niezwykłą determinację. Tak było i tym razem-w ostatniej akcji meczu po strzale z rzutu wolnego Bartka Romanowicza, Szymek Podłaszczyk zmienił kierunek lotu piłki i ta wpadła do bramki obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza Warmii. Arbiter nie pozwolił już na wznowienie gry i spotkanie zakończyło się remisem 3-3.

Kolejnym rywalem wasilkowian był ekipa gospodarzy dzisiejszego turnieju-MOSIR Grajewo. Przeciwnik bardzo niewygodny, grający z turnieju na turniej coraz lepiej i mimo ostatniej lokaty w tabeli, drużyna potrafiąca rywalizować jak równy z równym z każdym grupowym przeciwnikiem . Na szczęcie tym razem, grajewianie zmęczeni dwoma wcześniejszymi pojedynkami (w tym derbowym meczem z Warmią ),nie byli w stanie stawić czoła naszym zawodnikom i KS odniósł pewne zwycięstwo 5-0 ! W tym momencie stało się jasne, że założony cel został osiągnięty!!!!! Awans naszej drużyny do finałów województwa podlaskiego w kategorii orlik 2007 stał się faktem !!

Nie wiadomo, czy świadomość osiągniętego awansu, czy też zmęczenie 2 trudnymi pojedynkami prowadzonymi w niezłym tempie przy ogromnym upale, spowodowały, że nasze orliki w trzecim dzisiejszym pojedynku, rywalizując  z pierwszym zespołem Junior Białystok, doznały klęski 0-7. To był pojedynek z serii tych, w których naszym graczom praktycznie nic nie wychodziło. Szybko stracona bramka, seryjne błędy defensywy oraz bramkarza, nerwowa gra w ataku i praktycznie brak klarownych sytuacji do strzelenia goli, to wszystko spowodowało, że w tym spotkaniu KS nie był w stanie choćby przez chwilę nawiązać równorzędnej rywalizacji z liderem rozgrywek.

W ostatnim pojedynku orliki spotkały się z drugą drużyną Juniora Białystok. Przeciwnik, przed dzisiejszym turniejem, tracił do naszej ekipy 5 pkt i miał realną szansę na zdystansowanie piłkarzy KS-u. Wasilkowianie pokazali, że to oni są bezwzględnie lepszą, zasługującą na awans do finałów drużyną i pewnie pokonali rywala 1-0. Przez cały mecz nasi piłkarze dominowali na rywalami, kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i  gdyby mieli lepiej ustawione celowniki wynik spotkania mógłby być zdecydowanie wyższy.

Podsumowując zasadniczą część rozgrywek, chcemy serdecznie pogratulować naszym zawodnikom oraz sztabowi trenerskiemu w osobach Krzysztofa Popowskiego oraz Kamila Stanisławskiego za osiągnięty sukces postaci awansu do finałów województwa podlaskiego w tej kategorii wiekowej !!!!

KS Wasilków orlik 2007 w najlepszej dziesiątce drużyn na Podlasiu !!!!!!

Brawo orliki, brawo trenerzy, powodzenia w turnieju finałowym !!!!!!!!!!!”

A tutaj zdjęcia z tego turnieju

——————————————————————————————————————————————————————–

O godz. 11:00 Orliki E2. w Białymstoku przy ul. Słonimskiej, podopieczni Piotra Dąbrowskiego zanotowali następujące wyniki:

Promień Mońki – KS Wasilków 4 : 2

AP Talent II Białystok – KS Wasilków 9 : 0

KS Wasilków – Junior Białystok 0 : 7

AP Talent Białystok – KS Wasilków 8 : 1

Był to ostatni turniej tej wiosny w grupie 3. Naszym zawodnikom i trenerowi dziękujemy za ambicję, wolę walki i wytrwałość.


O godzinie 12:30 na stadionie w Wasilkowie, Młodzicy KS Wasilków rozgrywali ostatnią kolejkę rundy wiosennej. Mecz z Orłem Siemiatycze był uznany jako pojedynek na szczycie tabeli, albowiem nasz drużyna zajmowała 2, przeciwnicy 3 miejsce w tabeli. Po zaciętym boju Młodzicy KS Wasilków wygrali 2:1. Bramki dla KS Wasilków zdobyli; Jakub Witkowski i Alex Wiśniewski.

 

 


Bezpośrednio po Młodzikach na boisko stadionu miejskiego w Wasilkowie, wyszły drużyny  KS Wasilków i Hetmana Białystok. Mecz lidera (KS Wasilków) z przedostatnią drużyną w tabeli (Hetman), mógł mieć tylko jednego faworyta. Tak też się stało. Zawodnicy trenera Stanisławskiego dominowali na boisku przez całe spotkanie, a wynik 7 : 0 dla KS Wasilków tylko to potwierdza.

Tak to spotkanie relacjonuje zdobywca 3 bramek Kacper Kajewski:

„Od początku meczu narzuciliśmy swoją grę i przeciwnik nie mógł się wykazać . Około połowy Kacper Kajewski otworzył wynik spotkania (1:0) potem bramkę od siebie dołożył Dawid Szarkowski (2:0) pod koniec 1 połowy ręka w polu karnym przeciwnika , rzut karny pewnie wykorzystuje Kacper Kajewski (3:0) w drugiej połowie pewnie skończyliśmy to co zaczęliśmy w 1 połowie swojego hat-tricka ustrzelił Kacper Kajewski(4:0) a także 2 bramki strzelił Szymon Sobolewski (6:0), a wynik zamknął Patryk Bernacki (7:0).

Warto dodać ze przeciwnicy mieli zaledwie 1 akcje.”

Bramki dla KS Wasilków zdobyli: Kacper Kajewski x 3, Dawid Szarkowski x 1, Szymon Sobolewski x 2, Patryk Bernacki x 1

Skład KS Wasilków: Miłosz Łukaszuk – Krzysztof Halicki, Jakub Misijuk, Fabian Pietrowcow – Jakub Kolesiński, Szymon Sobolewski, Patryk Bernacki, Kamil Michałowski – Dawid Gimier, Kacper Kajewski, Dawid Szarkowski

 Jacek