Zwycięstwo na zakończenie sezonu

Seniorzy KS Wasilków dzisiejszym meczem z Magnatem Juchnowiec Kościelny zakończyli sezon 2017/18. Zakończyli go pewnym zwycięstwem 3 : 0.

Przed meczem zarząd klubu podziękował trenerowi Arturowi Woronieckiemu za 6 i pół roku pracy w Wasilkowie. Trener Woroniecki od nowego sezonu podejmie pracę w wyższej klasie rozgrywkowej.

Zawodnicy też postanowili dołączyć się do tych podziękowań i od początku przejęli inicjatywę w spotkaniu z drużyną z Juchnowca. Sygnał do ataku dał Adam Langa, który soczyście uderzył z ponad 20 metrów, jeszcze tym razem bramka nie padła, ale już w 19 minucie dośrodkowanie z lewej strony Łukasz Rybakowskiego, na bramkę zamienił Dawid Śliwowski, który strzałem głową z 6 metrów nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Wasilkowianie poszli za ciosem i 2 minuty później Przemek Panek, wyłuskał piłkę obrońcom i zagrał pod bramkę, tam obrońca Magnata nie trafił w piłkę i Dawid Śliwowski z bliska dopełnił formalności.

Przewaga KS Wasilków nie podlegała dyskusji, ale do końca pierwszej połowy brakowało konkretów.

Druga połowa toczyła się w większości w środku pola. KS Wasilków, mając dwu bramkową zaliczkę z pierwszej połowy, nie forsował zbyt wysokiego tempa. Nie mniej prawą strona co chwilę próbował szarżować Yaragi Davidov, do spólki z Przmkiem Pankiem, jednak wykończenie akcji nie mogło zaskoczyć bramkarza gości.

Magnat, rzadko zbliżał się w okolice bramki Kuby Smolewskiego, który w drugiej połowie zmienił Grześka Nowojczyka. Przyjezdni, tylko dwukrotnie próbowali postraszyć strzałem, ale ich zagrania mijały naszą bramkę w bezpiecznej odległości.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, jeszcze raz prawą stroną szarpnął Yaragi Davidov, dograł w pole karne do Dawida Śliwowskiego, nasz napastnik, mimo atakującego go obrońcy zdołał się obrócić i oddać pewny strzał dający 3 bramkę, a tym samym ustalił wynik dzisiejszego spotkania.

KS Wasilków – Magnat Juchnowiec Kościelny 3 : 0

Bramki dla KS Wasilków: Dawid Śliwowski x 3

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk (46′ Jakub Smolewski) – Adam Butkiewicz, Piotr Dąbrowski, Paweł Naliwajko, Przemysław Panek (65′ Szymon Małyszko), Bartosz Dudziński, Piotr Skiepko, Adam Langa, Łukasz Rybakowski (46′ Yaragi Davidov), Mateusz Cichoński (75′ Jacek Milewski), Dawid Śliwowski.

Trener: Artur Woroniecki

Jacek