Nowy trener seniorów KS Wasilków

Sezon 2017/18 zakończył się już jakiś czas temu. Zawodnicy udali się na zasłużony odpoczynek, ale zarząd KS Wasilków, stanął przed zadaniem znalezienia trenera drużyny seniorów. Jak już wcześniej informowaliśmy, Artur Woroniecki, postanowił sprawdzić się w nowym otoczeniu i podjął pracę w Olimpii Zambrów.

 

Miło jest poinformować, iż nowym trenerem pierwszej drużyny KS Wasilków został Tomasz Kulhawik.

38 letni Tomasz Kulhawik to wychowanek Jagiellonii, pochodzący z usportowionej rodziny. Będąc jeszcze juniorem, odszedł w 1999 roku do czołowej drużyny IV ligi – Sparty Szepietowo, która w barażach o III ligę uległa Jagiellonii Białystok. Potem zespół zostaje rozwiązany i piłkarz przeniósł się do Olimpii Zambrów (gdzie trenerem był Grzegorz Szerszenowicz), a pół roku później do ŁKS Łomża. W obu przypadkach był podstawowym graczem IV-ligowych zespołów. W kwietniu 2002 roku uległ groźnemu wypadkowi samochodowemu, z którego na szczęście wyszedł bez poważniejszych urazów. Późną jesienią 2002 roku wznowił treningi z III-ligową Jagiellonią, a trener Mroziewski przychylnie ocenił jego grę i włączył do kadry zespołu, w której na nadmiar obrońców nie można było narzekać. W sezonie 2003/04 Kulhawik był graczem rezerw Jagiellonii. Latem 2004 roku, po rozegraniu jednego spotkania (w barwach rezerw Jagi) w Pucharze Polski z Lechią Gdańsk, przeszedł do Tura Bielsk Podlaski, walczącego o czołowe lokaty w IV lidze podlaskiej. W sezonie 2005/06 został zawodnikiem Warmii Grajewo, z którą jako kluczowy gracz zespołu zdobył awans do III ligi. Latem 2007 roku przeszedł do IV-ligowego MKS Mielnik, a po dwóch sezonach opuścił ten zespół i zasilił szeregi Dębu Dąbrowa Białostocka, z którym w sezonie 2009/10 uzyskał awans do III ligi. W przerwie zimowej 2010/11, z uwagi na obowiązki zawodowe, rozwiązał kontrakt z zespołem Dębu, a od rundy wiosennej był zawodnikiem LZS Narewka.

Tomasz Kulhawik jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Jako trener przez ostatnie 11 lat prowadził drużyny młodzieżowe Jagiellonii Białystok.

W Akademii Jagiellonii pracował jako koordynator ds. szkolenia młodzieży, a do kwietnia pełnił również rolę trenera drużyny juniorów starszych. Największe sukcesy odnosił jednak z rocznikiem 1998. Wraz z trenerem Piotrem Grzybko doprowadził ten zespół do półfinału Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2016/17, a także wypuścił spod swoich skrzydeł takich zawodników, jak m.in. Przemysław Mystkowski, Bartłomiej Żynel, Dawid Polkowski, Paweł Kaczmarczyk, Mateusz Ostaszewski czy Marcin Pigiel. Przez krótszy czas z trenerem Kulhawikiem pracowali również m.in. Hubert Gostomski, Patryk Klimala czy Paweł Olszewski.

W maju 2014 roku przez miesiąc był jednym z asystentów trenera Michała Probierza w I zespole Jagiellonii, ale ze względów rodzinnych zrezygnował z tego stanowiska.

Tak Tomasz Kulhawik krótko charakteryzuje swój styl pracy jako trenera:

„Jestem trenerem grającym „futbol na tak”, pracując z młodzieżą mam z tyłu głowy znaczenie walki o wynik, ale chodzi o to, by uczyć ich gry w piłkę, najwięcej skorzystają tylko grając ofensywnie.”

Trenerze witamy w klubie KS Wasilków i życzymy satysfakcji z pracy.