Seniorzy KS Wasilków rozpoczęli przygotowania do sezonu 2018/19.

Nowy trener seniorów KS Wasilków, Tomasz Kulhawik na 16 dzień lipca wyznaczył pierwszy trening przygotowujący zespół do rundy jesiennej sezonu 2018/19. Na pierwszych zajęciach stawiło się 24 zawodników. Z różnych przyczyn w dniu dzisiejszym nie mogło pojawić się jeszcze 5 – 6 zawodników, którzy zadeklarowali chęć reprezentowania barw naszego klubu. Zarówno trener Kulhawik, jak również zarząd klubu, prowadzą rozmowy z zawodnikami, którzy mogli by zasilić kadrę pierwszego zespołu.

Wracając do dzisiejszych zajęć. Przed wyjściem na murawę, trener Kulhawik przedstawił obecnym zawodnikom ogólne założenia współpracy, jak również plan przygotowań do rundy jesiennej sezonu  2018/19. Następnie cała grupa przeszła na główną płytę stadionu miejskiego w Wasilkowie i przystąpiła do ćwiczeń. Wśród trenujących można było dostrzec kilku juniorów naszego klubu z poprzedniego sezonu,zupełnie  nowe twarze, zawodników którzy w przeszłości reprezentowali KS Wasilków, ale tez sporą grupę zawodników stanowiących kadrę w poprzednim sezonie.   

Zespół będzie przygotowywał się do nowego sezonu na własnym obiekcie. Trener Tomasz Kulhawik zaplanował też pięć gier sparingowych:

21 lipca  z Hetmanem Białystok w Białymstoku na stadionie miejskim,

25 lipca z MOPS Białystok w Białymstoku na obiektach MOSP

28 lipca z Jagiellonia Białystok U19 na stadionie w Wasilkowie,

1 sierpnia z Jagiellonią Białystok U17 w Białymstoku na stadionie miejskim

4 sierpnia z Sokołem Sokółka w Wasilkowie.

Być może dojdzie do skutku jeszcze jedna gra kontrolna, ale na dziś sprawa nie jest jeszcze „klepnięta”.

Pierwsze spotkanie sezonu 2018/19 w IV lidze, KS Wasilków rozegra 11 lub 12 sierpnia na wyjeździe z MOPS Białystok.

jacek