Sparing trampkarzy

W dn. 16.08.2018 na Stadionie Miejskim w Wasilkowie, trampkarze naszego klubu w ramach przygotowań do rozgrywek w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019, rozegrali mecz kontrolny z rówieśnikami Włókniarza Białystok. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy 0:4.

Z przebiegu rywalizacji zwycięstwo gości było zdecydowanie zasłużone. Mimo wyraźnie lepszej organizacji gry, operowania piłką  zawodnicy Włókniarza  nie stworzyli sobie może zbyt wielu klarownych okazji do zdobycia gola, ale potrafili wykorzystać indywidualne błędy piłkarzy KS-u.

Pewne jest jedno, trenera Artura Matelę czeka ogrom pracy, aby odpowiednio poukładać i przygotować drużynę do jesiennej rywalizacji. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy w większości zadebiutują w kategorii trampkarza. Drużynę stanowią obecnie chłopcy urodzeni w 2004,2005,2006  a nawet 2007 roku. Jedynie 4-5 zawodników z 2004 rocznika zasmakowało już wcześniej gry na poziomie trampkarza, gdzie rywalizacja odbywa się na pełnowymiarowym boisku z pełnowymiarowymi bramkami i to na ich ogranie i doświadczenie liczy trener wasilkowian. Pozostali gracze KS-u dopiero poznają tajniki zmagań w tej kategorii wiekowej, stąd też w sparingu z Włókniarzem opiekun gospodarzy miał okazję przetestować nowe ustawienie oraz wypróbować kilku piłkarzy na nowych dla nich pozycjach. Znając warsztat i podejście trenera Artura Mateli można być pewnym, że mimo relatywnie wąskiej kadry, zdoła odpowiednio przygotować swoich podopiecznych do jesiennych spotkań. Z każdym treningiem powinno być coraz lepiej.

Najbliższe spotkanie sparingowe trampkarze KS Wasilków rozegrają na własnym obiekcie z zespołem Hetmana Białystok 23.08.2018 o godzinie 18 !!

Kilka zdjęć z tego spotkania

Relacja i zdjęcia Jacek Ostaszewski