Festiwal pięknych goli w meczu trampkarzy !

W dniu dzisiejszym trampkarze naszego klubu w ramach drugiej ligowej kolejki rozegrali wyjazdowe spotkanie z zespołem F MOSP Białystok. Mecz zakończył się zwycięstwem wasilkowian 4:2 !!

Początek spotkania to przewaga zawodników KS-u, którzy lepiej utrzymywali się przy piłce, próbowali konstruować akcje ofensywne, bardzo dobrze ustawiali się w defensywie parokrotnie łapiąc przeciwników na spalone. Na efekty dobrej gry musieliśmy czekać aż do 20 min. Wówczas Alex Wiśniewski kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Bartka Michalskiego, a ten w sytuacji sam na sam „na raty” pokonał bramkarza gospodarzy. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem bardziej wyrównanej gry, gdzie gracze F MOSP-u próbowali doprowadzić do wyrównania, zaś podopieczni trenera Artura Mateli groźnie kontrowali. W 30 min. spotkania w  okolicach 25 metra przed bramką białostoczan sędzia odgwizdał przewinienie jednego z piłkarzy gospodarzy. Do piłki podszedł Kuba Romanowski. Fantastyczny strzał „Romka” który „zdjął pajęczynę” z bramki F MOSPU-u !! Gol „stadiony świata” i 2:0 dla Wasilkowa. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Drugą część rywalizacji wasilkowianie rozpoczęli „z przytupem” ! 36 min., świetne prostopadłe podanie Matiego Tofiluka do Kacpra Komosy i nasz napastnik w sytuacji sam na sam nie daje szans golkiperowi F MOSPU-u, podwyższając wynik spotkania na 3:0! Kolejne 3 minuty rywalizacji i znów przed szansą na gola stanęli wasilkowianie. Po faulu na naszym graczu w okolicach narożnika pola karnego, do rzutu wolnego podszedł Michał Woronowicz. Przepiękne uderzenie Michała, i mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza białostoczan, piłka ląduje w okienku bramki F MOSP-u ! Gol z całą pewnością będzie kandydował do „bramki sezonu” !! 4:0 dla KS Wasilków !! Tak wysokie prowadzenie nieco uśpiło naszych zawodników. Inicjatywę przejęli gospodarze, którzy kilkukrotnie groźnie zaatakowali. W efekcie dwóch błędów naszej defensywy, gdzie obrońcy KS-u, próbując złapać rywali na pułapkę ofsajdową, złamali linię spalonego, F MOSP strzelił dwa gole ustalając wynik rywalizacji na 2:4.

Podsumowując spotkanie z F MOSP-em Białystok, trzeba przyznać, że dzisiejszym występem podopieczni trenera Mateli, zamazali fatalne wrażenie z konfrontacji z Falconem Sokółka, inaugurującej ligowe zmagania. Taką drużynę trampkarzy chcielibyśmy oglądać w kolejnych meczach. Drużynę grającą mądrze, konsekwentnie, wykorzystującą własne atuty !!!

KS Wasilków wystąpił dziś w następującym składzie:

Miłosz Łukaszuk-Kamil Ostaszewski, Kuba Romanowski, Kuba Kolesiński, Michał Mantiuk, Mateusz Tofiluk, Kuba Misijuk, Michał Woronowicz, Alex Wiśniewski, Kacper Komosa, Bartek Michalski oraz Przemek Karłowicz, Piotr Lulewicz, Maks Niedźwiecki, Cyprian Roszkowski, Łukasz Komenda.

Brawo drużyna, brawo trener Artur Matela !!!!!!!

A już w najbliższą sobotę, 15.09.2018, o godz. 10.00 nasi trampkarze na Stadionie Miejskim w Wasilkowie podejmą Czarnych Czarna Białostocka. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie !!!

Zdjęcia z meczu

Jacek O.