Mecz na szczycie IV ligi

W niedzielne przedpołudnie na stadionie przy Supraślskiej, lider IV ligi KS Wasilków podejmował 3 w tabeli Wissę Szczuczyn. Mecz rozpoczął się od dwóch dogodnych sytuacji gospodarzy, najpierw z za pola karnego uderzył Jan Pawłowski, a chwilę później głową strzelał Dawid Śliwowski, w obu sytuacjach górą był bramkarz Wissy.

Goście pierwszą naprawdę groźną sytuację przeprowadzili po pół godziny gry i od razu wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił kapitan przyjezdnych Radosław Guzowski.

KS Wasilków zabrał się do odrabiania strat i swój zamiar osiągnął w ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy to w zamieszaniu pod bramką Wissy, najlepiej odnalazł się Bartosz Dudziński i wyrównał wynik spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Najpierw po dośrodkowaniu z prawej strony Karola Stysia bramkę strzałem głową, zdobył Dawid Śliwowski, 3 minuty później prawą stroną przedarł się Dawid Ostaszewski i znów wykończył to Dawid Śliwowski. Po 49 minutach wynik brzmiał 3:1 dla wasilkowian.

55 minuta kolejna składna akcja gospodarzy, Jan Pawłowski wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale trafia w słupek.

W 59 minucie Wissa otrzymała kolejny cios, tym razem od własnego zawodnika, który za brutalny atak na przeciwnika, otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry.

68 minuta sam na sam z bramkarzem wyszedł Dawid Ostaszewski i przegrał pojedynek z bramkarzem, chwilę później idealne prostopadłe podanie zagrał Bartosz Dudziński, ale Dawid Śliwowski nie skorzystał z tej szansy.

83 minuta akcja lewą stroną Łukasz Rybakowskiego, który ładnie dośrodkował w pole karne, a będący na czystej pozycji Dawid Ostaszewski przenosi piłkę nad bramką.

KS Wasilków – Wissa Szczuczyn 3:1

Bramki dla KS Wasilków: Bartosz Dudziński, Dawid Śliwowski x 2

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk –  Konrad Niegowski (84′ Łukasz Wojciechowski), Paweł Naliwajko, Przemysław Panek, Adam Butkiewicz (90′ Marcin Cieciorko), Dawid Ostaszewski (84′ Mateusz Cichoński), Bartosz Dudziński, Michał Poduch (71′ Adam Langa), Karol Styś (81′ Łukasz Rybakowski), Jan Pawłowski, Dawid Śliwowski.