Pucharowe zwycięstwo KS Wasilków

KS Wasilków pokonał w Sokółce miejscowy Sokół 1946 – 3:1 po dogrywce w regulaminowych 90 minutach wynik brzmiał 1:1.

Początek środowego spotkania to tak zwane „badanie przeciwnika”. Obie drużyny podeszły do spotkania z pełnym zaangażowaniem i koncentracją. Z upływającymi minutami zarysowywała się przewaga KS Wasilków. W 28 minucie dobrą akcję lewą stroną przeprowadził Dawid Ostaszewski, dośrodkował w pole karne, gdzie Dawid Śliwowski nie trafił czysto w piłkę i futbolówka minęła bramkę gospodarzy. Nie długo po tej sytuacji, kolejna akcja lewą strona i dośrodkowanie na głowę „Śliwy”, tym razem precyzyjny strzał Dawida wylądował w siatce Sokoła. Pierwsza połowa dobiegała końca, jedna z nielicznych akcji gospodarzy, Przemysław Panek zbyt ostro zaatakował przeciwnika w polu karnym, ten dołożył trochę od siebie i sędzia nie miał innego wyjścia jak wskazać na 11 m od bramki Jakuba Smolewskiego. Precyzyjny strzał napastnika gospodarzy i na przerwę schodzimy z wynikiem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od energicznych ataków wasilkowian, szczególnie aktywny był Dawid Ostaszewski, który znacznie przewyższał przeciwników szybkością. W pierwszych 10 minutach drugiej części gry KS Wasilków powinien zdobyć dwie – trzy bramki, jednak piłka po strzałach Dawida Ostaszewskiego, Dawida Śliwowskiego, Bartosza Dudzińskiego czy Karola Stysia nie chciała wpaść do bramki gospodarzy, bądź z linii bramkowej wybijali obrońcy. Wasilkowianie wyraźnie przeważali i wydawało się że piłka lada chwila wyląduje w siatce Sokoła, jednak nic takiego nie wydarzyło się do końca spotkania i potrzebna była dogrywka.

Bramka Przemka Panka na 1:2

Pierwsza połowa dogrywki, to znów dominacja KS Wasilków, z tą różnicą, że w końcu padły bramki. Najpierw dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry, głową na bramkę zamienił Przemek Panek, a kilka chwil potem, Karol Styś po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania.

Tym samym KS Wasilków awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rozgrywki od tej fazy będą kontynuowane wiosną 2019 r.

1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Sokół 1946 Sokółka – KS Wasilków 1:3 po dogrywce (1:1)

Bramki dla KS Wasilków: Dawid Śliwowski, Przemysław Panek, Karol Styś

Skład KS Wasilków:

Jakub Smolewski – Łukasz Wojciechowski, Paweł Naliwajko, Przemysław Panek, Konrad Niegowski ( 106′ Marcin Cieciorko), Karol Styś, Michał Poduch, Bartosz Dudziński, Łukasz Rybakowski (75′ Mateusz Cichoński), Dawid Ostaszewski, Dawid Śliwowski (100′ Damian Decewicz)

jacek

Zdjęcia z meczu