Fatalna passa trampkarzy !

Nie udało się trampkarzom KS Wasilków zrehabilitować za ubiegłotygodniowe „lanie” z AP Talent II Białystok. Nasi zawodnicy ulegli dziś na własnym stadionie Krypniance Krypno 0:4.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała tak wysokiej porażki. Gra była bardzo wyrównana, zawodnicy KS-u, w większości znacznie młodsi od rywali (Krypnianka oparła praktycznie całą drużynę o piłkarzy urodzonych w 2004 r), radzili sobie nieźle pojedynkach z silniejszymi fizycznie przeciwnikami . W tym czasie Wasilków miał dwie bardzo dogodne sytuacje do strzelenia goli. W pierwszej, Bartek Michalski po podaniu Kacpra Komosy, będąc kilka metrów przed bramką rywali, skiksował i nie trafił w światło bramki, w drugiej zaś Kuba Romanowski będąc sam na sam z bramkarzem gości minimalnie chybił obok bramki. Krypnianka również miała swoje okazje. Trzykrotnie gracze z Krypna stawali „oko w oko” z naszym golkiperem, dwukrotnie świetnie bronił Przemek Karłowicz, raz natomiast przed utratą gola uchronił swój zespół wślizgiem Kuba Kolesiński.

Druga odsłona spotkania była zdecydowanie słabsza w wykonaniu wasilkowian. Dwie pierwsze bramki piłkarze KS-u stracili po kardynalnych, indywidualnych błędach defensorów, gdzie w prostej sytuacji nasi obrońcy zamiast wyekspediować piłkę na aut lub zagrać do bramkarza, tracili futbolówkę, zaś rywale korzystali z prezentów i w sytuacjach sam na sam pokonywali Przemka Karłowicza. Kolejne dwa gole dla Krypna to już konsekwencja skutecznych kontrataków gości będących efektem zmiany ustawienia KS-u na bardziej ofensywne i próby odrobienia strat przez gospodarzy.

Jednym słowem fatalna passa podopiecznych trenera Artura Mateli trwa nadal. Nasi gracze przegrali trzeci mecz z rzędu, bilans bramkowy trzech ostatnich spotkań to 1:17 !!!

KS Wasilków zagrał dziś w następującym zestawieniu:

Przemek Karłowicz-Michał Mantiuk, Kuba Kolesiński, Kuba Misijuk, Kamil Ostaszewski, Kuba Romanowski, Mateusz Tofiluk (kpt.), Michał Woronowicz, Alex Wiśniewski, Bartek Michalski, Kacper Komosa oraz Miłosz Łukaszuk, Cyprian Roszkowski, Mateusz Tomaszewski i Maks Niedźwiecki.

Za tydzień,28.10.2018, nasi trampkarze zakończą rundę jesienną sezonu 2018/2019 wyjazdowym spotkaniem z Hetmanem Białystok.

Relacja i zdjęcia Jacek Ostaszewski