Pogrom w Bielsku Podlaskim!

 

Lepszego sposobu na rehabilitację za zeszłotygodniową porażkę z Warmią Grajewo nasi zawodnicy nie byli w stanie wymyślić. Wasilkowanie po świetnym spotkaniu, pokonali na wyjeździe czwarty zespół podlaskiej IV ligi, Tura Bielsk Podlaski 5:0!

 

Przez nasz zespół przemawiała dziś wyraźna chęć zmazania złego wrażenia po słabym występie w ostatniej kolejce. Na boisku od początku meczu dało się dostrzec, który zespół zamierza zdominować grę. Bielszczanie nastawili się na rozbijanie ataków naszego zespołu i wykorzystywanie dynamiki zawodników ofensywnych w kontrataku. Nam jednak udawało się bez większych kłopotów stawiać temu czoła.

Pierwsze trzydzieści minut zwiastowało nadejście nieuniknionego, lecz naszym próbom brakowało przysłowiowego „ostatniego słowa”. Wreszcie jednak, w 34. minucie Dawid Ostaszewski (były zawodnik Tura) wykorzystał prostopadłe podanie ze środka pola i pewnym strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Na przerwę schodziliśmy jednak z dwubramkowym prowadzeniem, gdyż na dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu, Michał Poduch zwieńczył trafieniem indywidualną akcję Janka Pawłowskiego.

Druga połowa nadal przebiegała pod dyktando naszego zespołu, obraz gry w żaden znaczący sposób się nie zmienił. W 60. minucie najlepiej w polu karnym odnalazł się Michał Poduch i po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza bielszczan. Bramki na 4:0 oraz 5:0 są dziełem lidera strzelców IV ligi, Dawida Śliwowskiego, który dwukrotnie wykończył dośrodkowania z prawej strony boiska. Po dzisiejszym meczu „Śliwa” ma już na koncie 17 bramek w tegorocznej kampanii ligowej.

 

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk – Adam Butkiewicz (70′ Łukasz Wojciechowski), Paweł Naliwajko (C), Przemysław Panek, Konrad Niegowski (75′ Marcin Cieciorko) – Karol Styś (60′ Damian Decewicz), Michał Poduch, Bartosz Dudziński (80′ Krystian Rybnik), Jan Pawłowski, Dawid Ostaszewski (70′ Łukasz Rybakowski), Dawid Śliwowski.

 

Sobota, 27 października 2018 r., Bielsk Podlaski 

Tur Bielsk Podlaski 0:5 (0:2) KS Wasilków

Dawid Ostaszewski 34′, Michał Poduch 43′ 60′ Dawid Śliwowski 66′ 68′