Pracowity koniec roku młodzieży KS Wasilków

Końcówka 2018 roku obfitowała w kilka wydarzeń z udziałem drużyn młodzieżowych Klubu Sportowego Wasilków.

W dn. 15.12.2018 zespół trampkarzy KS Wasilków po wodzą trenera Artura Mateli wziął udział w bardzo mocno obsadzonym „Świątecznym Turnieju Piłki Nożnej Piast 2018”. Rywalizacja toczyła się na hali SP21 w Białymstoku przy ul. Polowej 7/1 w dwóch kategoriach wiekowych, zawodnicy urodzeni w 2004 i młodsi oraz urodzeni w 2002 i młodsi (rywalizowali 16.12.2018,podczas drugiego dnia turnieju).

Zespół Klubu Sportowego Wasilków wystąpił w następującym składzie: Przemek Karłowicz-Kuba Misijuk, Kuba Kolesiński, Alex Wiśniewski, Michał Woronowicz oraz Kamil Ostaszewski, Mateusz Tofiluk, Michał Mantiuk, Mateusz Tomaszewski, Julek Małyszko

Nasi zawodnicy w trakcie rywalizacji zanotowali następujące rezultaty:

KS Wasilków-Pogoń Łapy 0:2

KS Wasilków-Piast Białystok 1:3

KS Wasilków-Tur I Bielsk Podlaski 0:0

KS Wasilków-MOSP I Białystok 0:1

KS Wasilków-Iskra Perlejewo 0:2

 

Mimo niekorzystnych wyników wasilkowianie zaprezentowali się korzystnie, a trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że byli zdecydowanie najmłodszą ekipą w turnieju. Większość spotkań przegrali minimalnie będąc dla każdego z przeciwników niemal równorzędnym rywalem. Szczególnie formacja ofensywna w osobach Alexa Wiśniewskiego i Michała Woronowicza, mimo słabej zdobyczy bramkowej, zagrała dobre zawody i tylko swojej dużej nieskuteczności nasi gracze zawdzięczają turniejowe porażki.

 

18.12.2018 młodzicy naszego klubu na co dzień trenowani przez Kamila Stanisławskiego i Krzysztofa Popowskiego, pełniąc rolę gospodarza, rozegrali turniej Eliminacji Wojewódzkich o Puchar Prezesa PZPN U-12. Za rywali mieli drużyny Pogoni Łapy, Narwi Choroszcz, Juniora Białystok, Talentu Białystok i Piasta Białystok.

Wasilkowianie ostatecznie zajęli 4. miejsce wyprzedzając jedynie łapską Pogoń. Brak awansu do dalszych rozgrywek zapewne jest delikatnym rozczarowaniem dla trenerów oraz samych zawodników, bowiem drużyna młodzików w minionych latach grając w niższych kategoriach wiekowych dwukrotnie meldowała się w finałach wojewódzkich grając na trawie oraz raz w rozgrywkach halowych.

Natomiast 20.12.2018 w Sokółce w podobnej formule turniejowej rywalizowały nasze orliki. Zawodnicy urodzeni  w 2008 roku za przeciwników mieli Falcon Sokółka, Supraślankę Supraśl, Koronę Dobrzyniewo, AMP Białystok i AP Jagiellonię Białystok.

Po zaciętej rywalizacji gracze KS Wasilków musieli uznać wyższość rywali. Ostatecznie  awans do Turnieju Finałowego uzyskały: Akademia Piłkarska Jagiellonia Białystok i Akademia Młodego Piłkarza Białystok