Seniorzy przygotowują się do rundy wiosennej

Seniorzy KS Wasilków pod okiem trenera Artura Woronieckiego przygotowują się do rundy wiosennej sezonu 2018/19 IV ligi grupy podlaskiej. Nasza drużyna rundę jesienną zakończyła na pozycji lidera z 2 punktami przewagi nad Warmią Grajewo i 8 nad KS Michałowo.

 

Trener Woroniecki ma do dyspozycji niemal dokładnie tę samą grupę zawodników, która występowała w rundzie jesiennej.  Dodatkowo na treningi zostali zaproszeni wyróżniający się zawodnicy z drużyny juniorów, a także wypożyczony do Czarnych Czarna Białostocka Szymon Małyszko oraz grający u nas w sezonie 2017/18 Wojtek Nasuto.

Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wasilkowie, siłowni, orliku i na sztucznej nawierzchni boiska przy „Mechaniaku” w Białymstoku.

W pierwszym zimowym sparingu, który został rozegrany w sobotę 2 lutego, KS Wasilków pokonał Sokół Sokółka 4:0.
Bramki strzelili: Michał Poduch, Mateusz Cichoński, Bartosz Dudziński i Karol Styś.
Z różnych powodów w meczu nie mogli zagrać m. in. Dawid Śliwowski, Jan Pawłowski, Marcin Cieciorko, Yaragi Davidow, Łukasz Rybakowski.

Natomiast w ostatnią sobotę 9 lutego w Zambrowie nasza drużyna rozegrała mecz kontrolny z III – ligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie.

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – KS Wasilków 3:2 (2:2)

Bramki strzelali: Jan Pawłowski, Michał Poduch – karny

Skład: Jakub Smolewski (Grzegorz Nowajczyk) – Adam Butkiewicz (Szymon Małyszko), Paweł Naliwajko, Piotr Dąbrowski, Konrad Niegowski (Łukasz Wojciechowski) – Bartosz Dudziński, Karol Styś (Dawid Ostaszewski), Michał Poduch (Mateusz Cichoński), Jan Pawłowski (Damian Decewicz), Wojciech Nasuto (Łukasz Rybakowski), Przemysław Panek (Dawid Śliwowski).

Seniorzy mają zaplanowanych do rozegrania jeszcze kilka sparingów, o których będziemy informować.