Runda wiosenna coraz bliżej.

Trener Artur Woroniecki wraz z  pierwszą drużyną KS Wasilków, przygotowują się do rundy rewanżowej sezonu 2018/19. Właśnie zakończyli piąty tydzień wspólnej pracy. Na obecnym etapie przygotowań, zawodnicy nie mają już zajęć na siłowni i hali. Wszystkie treningi odbywają się na sztucznej nawierzchni wasilkowskiego „Orlika”, lub boisku Szkoły Mechanicznej przy ul. Broniewskiego w Białymstoku.

Ważną częścią przygotowań są mecze kontrolne. W ubiegłym tygodniu zaplanowane były dwa takie spotkania. Niestety środowy sparing z Jagiellonią U-17, musiał być odwołany, ponieważ młodzież z „Jagi” została zdziesiątkowana przeziębieniem. Na szczęście doszedł do skutku sobotni pojedynek z III – ligowym ŁKS Łomża. Trener Woroniecki na to wyjazdowe spotkanie zabrał 20 zawodników i wszyscy dostali szansę pokazania się na tle rywala z wyższej ligi.

Spotkanie w pierwszej połowie, a nawet do mniej więcej 60 minuty przebiegało z lekką przewagą KS Wasilków. Efektem tego była bramka zdobyta przez Dawida Śliwowskiego. Oprócz tego nasz zespół stworzył jeszcze kilka groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy. Ostatni fragment meczu lepiej wykorzystali zawodnicy z Łomży którzy skutecznie kontrowali lidera IV ligi i zdobyli 3 bramki.

Jak podkreśla trener Woroniecki, najważniejszym zadaniem tego spotkania miała być obserwacja indywidualnych zachowań zawodników, którzy występowali często na innych niż zwykle pozycjach, a przez to że szansę gry dostała cała 20, zestawienie poszczególnych formacji też odbiegało od tych które znamy z meczów ligowych.

ŁKS Łomża – KS Wasilków 3:1 (0:1)

Bramka dla KS Wasilków: Dawid Śliwowski

I połowa:
Nowajczyk, Butkiewicz, Naliwajko, Dąbrowski, Nasuto, Dudziński, Ostaszewski, Cichoński, Pawłowski, Rybakowski, Sliwowski

II polowa:
Smolewski, Małyszko, Panek, Dąbrowski, Wojciechowski, Poduch, Pawłowski (60 Śliwowski), Decewicz, Langa, Niegowski, zawodnik testowany

Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostało jeszcze 4 tygodnie. W tym czasie nasza drużyna ma zakontraktowane 4 sparingi z silnymi drużynami. Jak podkreśla opiekun I drużyny, w tych grach kontrolnych będzie krystalizowała się pierwsza jedenastka i w większym stopniu będzie kładziony nacisk na wypełnianie założeń taktycznych.