W sobotę znów gra KS Wasilków

W najbliższą sobotę 16 marca 2019, o godzinie 15:00, na stadionie przy ul. Supraślskiej 21 w Wasilkowie KS Wasilków zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2018/19, IV ligi grupy podlaskiej. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej rywalem KS Wasilków będzie MOSP Białystok.

MOSP Białystok jest beniaminkiem IV ligi. Jest to w ogóle pierwszy sezon białostoczan w piłce seniorskiej. Początek rozgrywek był bardzo trudny dla MOSP-u, pierwsze 4 mecze, to same porażki. Od 5 kolejki drużyna z ul. Świętokrzyskiej zaczęła zdobywać punkty i na koniec rundy jesiennej jej dorobek to 26 punktów w 16 spotkaniach, za 8 zwycięstw 2 remisy i 6 porażek. Bilans bramkowy MOSP-u to 24 gole zdobyte i tyle samo straconych. Wynik ten daje białostoczanom 7 pozycję w ligowej tabeli.

KS Wasilków po rundzie jesiennej zajmuje pozycję lidera IV ligi grupy podlaskiej z dorobkiem 40 punktów ( 13 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki). W 16 dotychczas rozegranych spotkaniach, wasilkowianie zdobyli 56 i stracili 14 bramek. Najlepszym strzelcem drużyny jest Dawid Śliwowski, który zdobył 20 goli, natomiast Dawid Ostaszewski i Jan Pawłowski zaliczyli po 9 trafień.

W przerwie zimowej w KS Wasilków doszło do bardzo istotnej zmiany na stanowisku trenerskim. Dotychczasowy opiekun drużyny Tomasz Kulhawik po zakończeniu rundy jesiennej przeszedł  do III ligowej Olimpii Zambrów, a obowiązki pierwszego trenera od 1 stycznia 2019 r. pełni doskonale znany w Wasilkowie Artur Woroniecki .

Kadra pierwszego zespołu przed rundą wiosenną obecnego sezonu, uległa niewielkim zmianom.

Wypożyczeni do innych klubów zostali: Kamil Yamaguchi i Marcin Cieciorko.

Natomiast do KS Wasilków na zasadzie wypożyczenia trafiło także dwóch zawodników:

– Wojciech Nasuto, zawodnik Hetmana Białystok, który w sezonie 2017/18 był już w kadrze naszego klubu i w rozgrywkach IV ligi wystąpił w 28 spotkaniach zdobył 2 bramki.

– Radosław Jurczyk, „młodzieżowiec”, zawodnik Orła Kolno

W pierwszym meczu rundy wiosennej trener Artur Woroniecki nie będzie mógł skorzystać z Karola Stysia, który w ostatniej kolejce „jesieni” otrzymał 2 żółte kartki, dla Karola były to 4 i 5 kartka w sezonie i musi opuścić jedno spotkanie.

W pierwszej kolejce obecnego sezonu, na stadionie w Białymstoku KS Wasilków pokonał MOSP 3:0 (bramki: Paweł Naliwajko – 2 i Dawid Ostaszewski – 1)