WIOSENNE PRZYGOTOWANIA ŻAKÓW

Piłkarska wiosna rozkręca się na dobre . Już jutro w Mielniku rundę rewanżową sezonu 2018/2019 meczem z miejscowym MKS-em rozpoczną seniorzy Klubu Sportowego Wasilków, a za niespełna trzy tygodnie na boiska wybiegną po raz pierwszy w tym roku młodzieżowcy naszego klubu.

W ramach przygotowań do sezonu, w dniu dzisiejszym na boisku SP 42 w Białymstoku przy ul.Sokólskiej 1, żaki KS Wasilków rozegrały spotkanie sparingowe z Włókniarzem Białystok zakończone remisem 6:6. Bramki dla podopiecznych trenerów Piotra Dąbrowskiego i Adama Butkiewicza strzelali : Karol Ostaszewski x4, Karol Zinówko x1 oraz Adaś Marciszewski x1.

Przebieg meczu był bardzo wyrównany, zaś wynik zmieniał się jak w przysłowiowym kalejdoskopie. Początek należał do włókniarzy, którzy dość szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Jednak z każdą upływającą minutą coraz śmielej poczynali sobie wasilkowianie. Bramkę kontaktową dla KS-u, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową zdobył Karol Ostaszewski. Za chwilę piłkę do siatki rywala posłał Adaś Marciszewski. Od tego momentu obie drużyny „wymieniały ciosy” i praktycznie do ostatnich sekund rywalizacji trudno było wskazać faworyta.Kiedy na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania, Karol Zinówko wyprowadził Wasilków na prowadzenie wydawało się,że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Niestety jeden z ostatnich kontrataków gospodarzy okazał się skuteczny i zawody zakończyły się  sprawiedliwym remisem 6:6.

Po meczu, zadowolenia z postawy swoich zawodników, nie krył opiekun wasilkowian Adam Butkiewicz. Przyznał,że wreszcie jego podopiecznym udało się zaprezentować w trakcie spotkania to,co mozolnie jest ćwiczone podczas treningów. Oby dzisiejsza postawa naszych najmłodszych adeptów futbolu była dobrym prognostykiem przed ligowymi zmaganiami.