SPARINGOWY MINI MARATON TRAMPKARZY

Dzisiejszą grą kontrolną z Włókniarzem Białystok 2004, trampkarze Klubu Sportowego Wasilków rozpoczęli serię meczów sparingowych rozgrywanych w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2018/2019.

I tak, już w najbliższą sobotę 30.03.2019 w Łapach o godzinie 11.00, podopieczni trenera Artura Mateli zmierzą się z miejscową Pogonią , zaś w czwartek 04.04.2019 wybiorą się do Moniek na konfrontację z tamtejszym Promieniem. W obu przypadkach wasilkowianie będą rywalizować z nieco starszymi kolegami, zawodnikami z rocznika 2004.

Wracając natomiast do dzisiejszego spotkania, trampkarze naszego klubu musieli uznać wyższość rywali, przegrywając z białostoczanami 3:9.

Bramki dla KS Wasilków strzelali Kuba Misijuk, Szymon Adamowicz oraz Kacper Komosa.

Spotkanie przebiegało zdecydowanie pod dyktando włókniarzy, którzy górowali nad gospodarzami w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona. Patrząc na grę Wasilkowa, można by rzec, że wróciły „stare demony”. Mnożyły się proste błędy w defensywie, mało było pomysłu na grę zespołową w ofensywie, a zagrożenie pod bramką rywala udało się stworzyć jedynie po indywidualnych akcjach poszczególnych graczy. Owszem, większości  podopiecznych trenera Mateli nie można odmówić chęci i woli walki , ale wydaje się ,że samo zaangażowanie może nie wystarczyć, by podjąć skuteczną walkę w zbliżających się wielkimi krokami potyczkach ligowych.

Jednym słowem, póki co, mało jest „piłki w piłce” w grze trampkarzy naszego klubu. Warto wierzyć, że w kolejnych pojedynkach kontrolnych, zawodnicy KS-u pokażą nieco więcej jakości piłkarskiej i zaprezentują się na miarę swoich możliwości i oczekiwań trenera Artura Mateli.