UDANA INAUGURACJA SENIORÓW

Udanie z miejscową publicznością w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 przywitali się seniorzy Klubu Sportowego Wasilków, pokonując dzisiejszego popołudnia na Stadionie Miejskim przy ul.Supraślskiej Magnata Juchnowiec Kościelny 4:0 (0:0).

Gospodarze będący zdecydowanym faworytem dzisiejszej konfrontacji, przystąpili do tego spotkania niezwykle skoncentrowani, znając już wczorajszy wynik głównego rywala w walce o awans, Warmii Grajewo. Animuszu piłkarzom Wasilkowa miał dodać fakt, iż wychodzili na murawę w asyście najmłodszych adeptów futbolu, chłopaków z rocznika 2010/2011 na co dzień  trenujących pod okiem trenerów Adama Butkiewicza i Piotra Dąbrowskiego.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Skazywani na porażkę goście bardzo konsekwentnie rozbijali próby ataków graczy KS-u, Ci zaś razili niedokładnością i za bardzo nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy Magnata. Dość powiedzieć, że przez pierwsze 45 minut godne odnotowania były zaledwie trzy akcje stworzone przez podopiecznych trenera Woronieckiego. Najpierw w 12 min. spotkania słaby strzał zza pola karnego Adama Butkiewicza bez problemu obronił bramkarz z Juchnowca. Osiem minut później ciekawą akcję w trójkącie rozegrali Michał Poduch, Karol Styś i Przemek Panek,  niestety ten ostatni nie wykorzystał bardzo dobrego podania kolegi. W 22 min. ponownie bramkarza Magnata próbował zaskoczyć kapitan naszej drużyny, Adam Butkiewicz, lecz centrostrzał  „Budy” na rzut rożny sparował golkiper gości. Na domiar złego w końcówce pierwszej części spotkania, kontuzji uniemożliwiającej kontynuowanie gry doznał Karol Styś, którego zastąpił Wojtek Nasuto.

W przerwie meczu byliśmy świadkami niezwykle miłej uroczystości. Zawodnik naszego klubu, Bartek Dudziński odebrał z rąk włodarzy miasta, Adriana Łuckiewicza i Dominiki Jocz, gratulacje w związku z obywatelską postawą. Przypomnijmy, że 13 marca, „Dudzik” skutecznie stanął w obronie dwóch białostoczanek zaatakowanych przez nożownika !!

Druga odsłona dzisiejszego meczu przebiegała już po dyktando wasilkowian. Zawodnicy KS-u ruszyli z impetem na rywali i na efekty nie musieliśmy czekać zbyt długo. Worek z bramkami rozwiązał Adam Butkiewicz, dośrodkowując z rzutu rożnego wprost  „za kołnierz” bramkarza Magnata. Chwilę później , po bardzo dobrej akcji prawą stroną Michała Poducha i zamieszaniu w polu karnym, wynik na 2:0 podwyższa Przemek Panek. Od tego momentu piłkarze KS Wasilków przejęli całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Trzecią bramkę dla gospodarzy, sprytnym strzałem obok niefortunnie interweniującego golkipera Magnata, zdobywa debiutujący przed wasilkowską publicznością, Radek Jurczyk. Wynik spotkania kapitalnym uderzeniem zza pola karnego ustalił Przemek Panek.

KS Wasilków wystąpił dziś w następującym składzie: Grzegorz Nowajczyk-Paweł Naliwajko, Piotr Dąbrowski, Adam Butkiewicz (kpt.), Konrad Niegowski, Karol Styś, Michał Poduch, Dawid Ostaszewski, Łukasz Rybakowski, Bartosz Dudziński, Przemysław Panek, zaś na ławce rezerwowych zasiedli Kuba Smolewski, Wojtek Nasuto, Adam Langa, Łukasz Wojciechowski, Radek Jurczyk i Damian Decewicz

Galeria zdjęć autorstwa Jacka Ostaszewskiego