W środę z MOSP Białystok

KS Wasilków najbliższe spotkanie rozegra we środę 10 kwietnia o godzinie 17:00 na stadionie w Wasilkowie, a przeciwnikiem będzie MOSP Białystok. Mecz 18 kolejki, wcześniej planowano na 16 marca, ale warunki pogodowe uniemożliwiły rozegranie tego spotkania.

MOSP Białystok jest beniaminkiem IV ligi. Jest to w ogóle pierwszy sezon białostoczan w piłce seniorskiej. Początek rozgrywek był bardzo trudny dla MOSP-u, pierwsze 4 mecze, to same porażki. Od 5 kolejki drużyna z ul. Świętokrzyskiej zaczęła zdobywać punkty i po rozegraniu 18 spotkań ma na koncie 26 punktów za 8 zwycięstw 2 remisy i 8 porażek. Bilans bramkowy MOSP-u to 24 gole zdobyte i 29 straconych. Wynik ten daje białostoczanom 7 pozycję w ligowej tabeli.

KS Wasilków zajmuje drugą pozycję w  IV lidze grupy podlaskiej z dorobkiem 46 punktów ( 15 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki). W 18 dotychczas rozegranych spotkaniach, wasilkowianie zdobyli 62 i stracili 15 bramek.

W spotkaniu z MOSP, trener Artur Woroniecki nie będzie mógł skorzystać z Karola Stysia, który w ostatniej kolejce doznał dość poważnego urazu nosa. Przemysław Panek w meczu z Magnatem ujrzał 4 żółtą kartkę i musi pauzować w jednym spotkaniu. Dawid Śliwowski zmaga się z bólem pleców i też nie do końca wiadomo czy będzie zdolny do gry.

Dobrą wiadomością jest to, że Jan Pawłowski wraca do zespołu po przymusowej pauzie za 4 żółte kartki.

W pierwszej kolejce obecnego sezonu, na stadionie w Białymstoku KS Wasilków pokonał MOSP 3:0 (bramki: Paweł Naliwajko – 2 i Dawid Ostaszewski – 1)