Sobotnio – niedzielne mecze KS Wasilków

Piłkarska wiosna sezonu 2018/19 w KS Wasilków nabiera tempa. Kolejne roczniki młodych adeptów futbolu rozpoczynają rozgrywki w swoich ligach.

W sobotę 13 kwietnia pierwsza drużyna Orlików naszego klubu, która bierze udział w rozgrywkach Orlik E1 grupa B, rozegra pierwszy wiosenny turniej. Podopieczni trenerów Popowskiego i Stanisławskiego udadzą się do Choroszczy, gdzie zmierzą się z drużynami: Narew Choroszcz (gospodarz), Czarni Czarna Białostocka, dwoma zespołami Falcon Sokółka i Jasion Jasionówka.

Orlik E1 gr. B. Turniej w Choroszczy przy ul. Żółtkowskiej 1, sobota 13 kwietnia 2019 r., godz. 10:00

————————————————————————————————————————————–

Również w sobotę rozpoczyna swoje rozgrywki drużyna Młodzików. Co prawda II liga wojewódzka Młodzika D2 grupa 2 rozpoczęła rywalizację przed tygodniem, ale ze względu na nieparzystą liczbę drużyn nasi zawodnicy pauzowali w pierwszej kolejce. Zespół prowadzony przez trenerów Popowskiego i Stanisławskiego zainauguruje swoje ligowe boje, meczem na własnym stadionie z Magnatem Juchnowiec Kościelny. Magnat w pierwszej kolejce bezbramkowo zremisował ze Spartą 1951 Szepietowo.

II liga wojewódzka Młodzika D2 grupa 2

KS Wasilków – Magnat Juchnowiec Kościelny, Wasilków ul. Supraślska 21, sobota 13 kwietnia 2019 r., godz. 10:00

————————————————————————————————————————————–

W czwartej kolejce II ligi wojewódzkiej Juniora Młodszego do Wasilkowa przyjedzie drużyna OSiR Hajnówka. Dla naszych juniorów będzie to trzecie spotkanie tej wiosny, ponieważ mecz z pierwszej kolejki z Rudnią Zabłudów został przeniesiony na późniejszy termin. W dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach KS Wasilków pokonał Piasta II Białystok 3:1 i uległ pierwszej drużynie tego klubu 4:1. Rywale z Hajnówki przegrali wszystkie 3 rozegrane dotychczas mecze zdobywając w nich 4 i tracąc 16 bramek. Trenerzy Popowski i Stanisławski mają trochę problemów kadrowych ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że do zespołu seniorów oddelegowani będą w ten weekend kapitan Michał Zgiet i najlepszy strzelec drużyny Kacper Kajewski.   

II liga wojewódzka Juniora Młodszego B1 grupa 2

KS Wasilków – OSiR Hajnówka, Wasilków ul. Supraślska 21, sobota 13 kwietnia 2019 r., godz. 12:00

————————————————————————————————————————————–

Podsumowaniem sobotnio-niedzielnych zmagań drużyn KS Wasilków będzie wyjazdowe spotkanie seniorów w Suwałkach. Mecz na szczycie IV ligi grupy podlaskiej, pomiędzy trzecią i drugą drużyną ligowej tabeli zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Gospodarze – Wigry II Suwałki na wiosnę zremisowali jedno spotkanie i wygrali trzy następne, natomiast podopieczni trenera Artura Woronieckiego – KS Wasilków rozegrali trzy mecze i wszystkie rozstrzygnęli na swoją korzyść. Co prawda po ostatnim środowym spotkaniu z MOSP Białystok,  na naszą drużynę spadła plaga kontuzji, ale mamy nadzieję że trener Woroniecki ze swoją ekipą poradzą sobie i z tymi trudnościami.

IV liga grupa podlaska  

Wigry II Suwałki – KS Wasilków, Suwałki ul. Zarzecze 26, niedziela 14 kwietnia 2019 r., godz. 13:00.