Zwycięstwo z Michałowem

W Wielką Sobotę, KS Wasilków pokonał na własnym stadionie KS Michałowo 2:1

Początek spotkania to szybki atak wasilkowian, dośrodkowanie z prawej strony i minimalnie niecelny strzał Przemka Panka. KS Wasilków częściej posiadał piłkę i wydawało się, że układa sobie to spotkanie. Jeden z nielicznych tego dnia wypadów drużyny z Michałowa, mocno zagrana piłka z prawej strony, pomiędzy bramkarza, a obrońców i Radosław Rybołowicz zdobywa gola dla przyjezdnych. Lekka konsternacja wśród gospodarzy, ale cóż trzeba brać się do pracy.

Zespół z Michałowa cofnął się na własne przedpole, a gospodarze w tym gąszczu nie mogli znaleźć miejsca na oddanie strzału. Dopiero w 30 minucie, prawą stroną przedarł się Dawid Ostaszewski i dograł na 5 metr przed bramkę, do Przemka Panka, jednak Przemka wyprzedził obrońca gości i strzałem samobójczym wyrównał wynik spotkania.

Początek drugiej części meczu to zdecydowana przewaga KS Wasilków. goście sprawiali wrażenie, jakby byli zadowoleni z remisu.

Gospodarze próbowali, atakowali, wykonywali stałe fragmenty gry w pobliżu braki Michałowa, aż w 64 minucie, świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Karol Styś, a Przemek Panek wykorzystując swoje warunki fizyczne, wyskoczył najwyżej i pewnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.

Od tego momentu gra się wyrównała, ale to KS Wasilków miał bardziej konkretne sytuacje, między innymi Karol Styś, ze środka pola karnego strzelił minimalnie niecelnie, choć wszystkim się zdawało że to musi być gol.

Końcówka spotkania była bardzo zacięta, a zawodnicy nie przebierali w środkach. Dochodziło do ostrych spięć i sędzia musiał temperować zawodników żółtymi kartkami.

Jak zwykle bywa w meczach pomiędzy tymi drużynami, było to zacięte i wyrównane spotkanie i jak zwykle wynik oscylował w okolicach remisu. Nie mniej więcej atutów było po stronie gospodarzy i to oni będą mieli bardziej wesołe Święta.

KS Wasilków – KS Michałowo 2:1

Bramki dla KS Wasilków: Tchórznicki (gol samobójczy), Przemysław Panek

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk – Adam Butkiewicz, Piotr Dąbrowski, Paweł Naliwajko, Konrad Niegowski, Dawid Ostaszewski (69′ Wojciech Nasuto), Bartosz Dudziński, Michał Poduch (90′ Adam Langa), Łukasz Rybakowski, Karol Styś, Przemysław Panek

Galeria zdjęć autorstwa Jacka Ostaszewskiego