8 maja Półfinał Pucharu Polski

Za nami połowa rundy wiosennej sezonu 2018/19. KS Wasilków jest liderem IV ligi grupy podlaskiej, w dotychczas rozegranych spotkaniach odniósł siedem zwycięstw i raz zremisował. Oprócz tego w połowie kwietnia, drużyna trenera Woronieckiego pokonała w ćwierć finale wojewódzkiego Pucharu Polski Puszczę Hajnówka i awansowała do półfinału tych rozgrywek.

W najbliższą środę 8 maja, nasz KS przystąpi do meczu o finał wojewódzkiego Pucharu.

Ostatni raz KS Wasilków grał w półfinale 20 lat temu. To właśnie w latach 90 poprzedniego wieku, drużyna występująca pod nazwą MZKS Wasilków, a później KP Wasilków co roku dochodziła co najmniej do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Półfinał osiągnięty był 9 razy z czego siedmiokrotnie wasilkowianie pokonywali swoich rywali i grali w meczu finałowym.

Od sezonu 2005/06, kiedy to KS Wasilków ponownie zgłaszał się do rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski, największym osiągnięciem była gra w ćwierćfinale. Ten poziom rozgrywek pucharowych nasz zespół osiągnął w sezonach: 2013/14, 2014/15, 2017/18 i oczywiście w obecnym 2018/19.

W meczu półfinałowym przeciwnikiem KS-u będzie III-ligowa Olimpia Zambrów.

Z Olimpią nie graliśmy jeszcze w rozgrywkach pucharowych.  Zespół z Zambrowa występował w rozgrywkach pucharowych organizowanych przez Łomżyński ZPN i jedenastokrotnie wygrywał Puchar. W podlaskim Pucharze Polski zambrowianie raz doszli do finału w sezonie 2017/18 i przegrali po dogrywce 3:4 z Turem Bielsk Podlaski.

W rozgrywkach ligowych KS Wasilków rywalizował z Olimpią Zambrów w sezonie 2014/15 na poziomie III ligi. Bilans, to zwycięstwo Olimpii i remis.

W obecnej edycji  wojewódzkiego Pucharu Polski KS Wasilków pokonał KS Grabówka, Sokół 1946 Sokółka i Puszczę Hajnówka. Natomiast Olimpia Zambrów w pokonanym polu pozostawiła MOSP Białystok, Magnata Juchnowiec Kościelny i KS Michałowo.

Ciekawostką jest, że obecny trener KS Wasilków Artur Woroniecki prowadził Olimpię Zambrów w dwóch pierwszych rundach, natomiast Tomasz Kulhawik obecny opiekun zawodników Olimpii, w dwóch pierwszych rundach prowadził zespół z Wasilkowa.

Półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski

Wasilków, środa 8 maja 2019 r., godz. 17:00

KS Wasilków – Olimpia Zambrów