post

We środę seniorzy grają z Turem

We środę 5 czerwca odbędzie się 31 kolejka IV ligi grupy podlaskiej.

KS Wasilków rozegra spotkanie z Turem Bielsk Podlaski przed własną widownią. 

                                     

Tur po spadku z III ligi, obecny sezon rozpoczął z mocnym postanowieniem powrotu. Jednak z biegiem czasu, zawodnicy z Bielska Podlaskiego tracili coraz więcej punktów i obecnie zajmują 8 pozycję w tabeli IV ligi ze stratą 13 „oczek” do wicelidera tabeli KS Wasilków.

KS Wasilków, wiosnę też ma daleką od oczekiwań. Pewnym usprawiedliwieniem jest spora liczba kontuzji, co prawda do składu powoli wracają Jan Pawłowski i Dawid Śliwowski,obaj zagrali w meczu z Warmią, ale w dalszym ciągu z urazami zmagają się Radosław Jurczyk, Paweł Naliwajko i Wojciech Nasuto. Dodatkowym osłabieniem będzie brak Dawida Ostaszewskiego, który w Grajewie zobaczył czwartą żółtą kartkę i spotkanie z Turem obejrzy z trybun.

Do końca rozgrywek pozostało cztery spotkania i trzeba pokazać się z jak najlepszej strony. Warmia ma tylko jeden punkt przewagi, a wiosną zremisowała kilka spotkań.

Rywalizacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta, trzeba walczyć!

KS Wasilków – Tur Bielsk Podlaski, środa 5 czerwca 2019 r., godz. 18:00  

Historia meczy z Turem nie jest zbyt obszerna i głównie składa się ze spotkań z rezerwami drużyny z Bielska Podlaskiego.

Sezon 2003/2004, Klasa B gr. 1

Tur II Bielsk Podlaski – KS Wasilków 3:0

KS Wasilków – Tur II Bielsk Podlaski 4:1

Sezon 2004/2005, Klasa A

Tur II Bielsk Podlaski – KS Wasilków 2:4

KS Wasilków – Tur II Bielsk Podlaski 4:0

Sezon 2016/2017, IV liga,

Bielsk Podlaski, 21 sierpnia 2016 r., 3 kolejka

Tur Bielsk Podlaski – KS Wasilków 2:0

Skład KS Wasilków:

Michał Brzozko – Adam Butkiewicz, Piotr Dąbrowski, Bartosz Dudziński, Bartosz Maksimowski, Paweł Naliwajko (25′ Mateusz Cichoński), Przemysław Panek, Piotr Skiepko, Bartosz Stachelski (70′ Krystian Rybnik), Dawid Śliwowski (57′ Tomasz Kosicki), Norbert Werda.

Wasilków, 1 kwietnia 2017 r., 18 kolejka

KS Wasilków – Tur Bielsk Podlaski 1:2

Bramka dla KS Wasilków: Paweł Naliwajko

Skład KS Wasilków:

Mateusz Łukaszewicz – Adam Butkiewicz, Mateusz Cichoński (65′ Piotr Romaniuk), Piotr Dąbrowski, Bartosz Dudziński, Bartosz Maksimowski (86′ Łukasz Rybakowski), Paweł Naliwajko, Krystian Rybnik, Karol Styś, Dawid Śliwowski, Łukasz Wojciechowski (70′ Szymon Małyszko).

Sezon 2018/2019, IV liga,

Bielsk Podlaski, 27 października 2018 r., 14 kolejka

Tur Bielsk Podlaski – KS Wasilków 0:5

Bramki dla KS Wasilków: Michał Poduch x 2, Dawid Śliwowski x 2, Dawid Ostaszewski

Skład KS Wasilków:

Grzegorz Nowajczyk – Adam Butkiewicz (70′ Łukasz Wojciechowski), Bartosz Dudziński (78′ Krystian Rybnik), Paweł Naliwajko, Konrad Niegowski (78′ Marcin Cieciorko), Dawid Ostaszewski (70′ Łukasz Rybakowski), Przemysław Panek, Jan Pawłowski, Michał Poduch, Karol Styś (65′ Damian Decewicz), Dawid Śliwowski.

KS Wasilków  – Tur Bielsk Podlaski

Środa, 5 czerwca 2019 r. 18:00, Stadion Miejski w Wasilkowie.