To oni przyczynili się do awansu KS Wasilków do III ligi

       

Oto pełne zestawienie zawodników i trenerów, którzy dołożyli swoją cegiełkę do wygrania IV ligi grupy podlaskiej i zdobycia promocji do ligi III grupa I, obejmująca województwa: łódzkie, mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie.

KS Wasilków w mijającym sezonie rozegrał 32 spotkania. Jeden mecz zakończył się walkowerem na korzyść KS Wasilków, było to spotkanie rozegrane 30 kwietnia 2019 r. w 25 kolejce w Wasilkowie z Dębem Dąbrowa Białostocka, wynik na boisku 1:0 i tę jedyną bramkę zaliczamy jej strzelcowi Mateuszowi Cichońskiemu.

No a teraz galeria Mistrzów IV ligi sezonu 2018/19

Grzegorz Nowajczyk nasz pierwszy bramkarz, zagrał w 31 meczach przez 2774 minuty i obejrzał 2 żółte kartki.

 

 

 

 

Bartosz Dudziński defensywny pomocnik zagrał w 31 meczach przez 2724 minuty, zdobył 2 bramki i obejrzał 2 żółte kartki.

Wiosną tego roku najsławniejszy człowiek w kraju.

 

 

Michał Poduch asystent trenera, pomocnik, a w końcówce sezonu stoper, choć jak dobrze pamiętam w jednym meczu grał jako wysunięty napastnik, wystąpił w 31 meczach przez 2548 minut zdobył 8 bramek i był tak grzeczny, że nie ujrzał ani jednej kartki.

 

 

Przemysław Panek najpierw stoper, później wysunięty napastnik i w ostatnich meczach ponownie stoper, wystąpił w 31 meczach przez 2498 minut zdobył 8 bramek i 7 żółtych kartek.

 

 

 

Dawid Ostaszewski generalnie lewa strona boiska, najczęściej pomoc, ale również obrona, choć zdarzało mu się grać w środku pomocy oraz jako napastnik. Wystąpił w 31 meczach przez 2432 minuty strzelił 13 bramek (drugi wynik w drużynie) i zobaczył 4 żółte kartki.

 

 

Konrad Niegowski lewy obrońca, znacznie lepszy wiosną, zagrał w 30 meczach przez 2555 minut, zobaczył 5 żółtych kartek z czego 2 w jednym spotkaniu co oznaczało „czerwień” i wcześniejsze opuszczenie boiska.

 

 

 

Karol Styś prawy pomocnik z dużą fantazją na boisku, zagrał w 29 spotkaniach przez 1842 minuty, zdobył 7 bramek kilka asyst, 7 żółtych kartek w tym 2 w jednym meczu co zmusiło go do opuszczenia boiska przed końcowym gwizdkiem.

 

 

 

Adam Butkiewicz kapitan drużyny, wychowanek klubu, prawy obrońca z „ciągiem na bramkę”, wystąpił w 27 meczach przez 2345 minut w tym czasie zdobył 3 bramki kilka asyst i 5 żółtych kartek.

 

 

 

Łukasz Rybakowski wychowanek KS Wasilków, pomocnik głównie prawy lub środkowy, zagrał w 25 meczach przez 1360 minut, zdobył 4 bramki i obejrzał 2 żółte kartki.

 

 

 

Adam Langa pomocnik najczęściej środkowy, wystąpił w 24 spotkaniach przez 1006 minut, zdobył 2 bramki i zobaczył 4 żółte kartki.

 

 

 

 

Mateusz Cichoński najczęściej pomocnik, zagrał w 23 meczach przez 630 minut, zazwyczaj jako zmiennik, zaliczył 4 trafienia i 2 żółte kartki.

 

 

 

Paweł Naliwajko stoper, kilkukrotnie wystąpił z opaską kapitańską, wystąpił w 21 meczach (z kilku wyeliminowały go kontuzje) przez 1890 minut (jak grał to od początku do końca), zdobył 3 bramki i zobaczył 4 żółte kartki w tym dwie w jednym spotkaniu co skutkowało „czerwienią” i przedwczesnym zejściem z boiska.

 

 

Piotr Dąbrowski wychowanek, kilkukrotnie kapitan, zagrał w 21 meczach (z kilku meczów wyeliminowała go kontuzja) przez 1769 minut, zdobył 1 bramkę i 6 razy został ukarany żółtą kartką (za zwyczaj za dyskusję z arbitrem).

 

 

 

Dawid Śliwowski napastnik – najlepszy strzelec w drużynie, prawdopodobnie król strzelców IV ligi, gdyby nie kontuzja, która wyeliminowała go z kilku spotkań zdobycz bramkowa byłaby znacznie większa. Zagrał w 21 meczach przez 1620 minut, zdobył 26 bramek i zobaczył 1 żółtą kartkę.

 

 

Łukasz Wojciechowski zazwyczaj prawy obrońca, najczęściej zmiennik, zagrał w 20 meczach przez 689 minut, zdobył 1 bramkę, bez kartek.

 

 

 

 

 

Jan Pawłowski środkowy pomocnik, centralna postać drużyny, kontuzja spowodowała że rozegrał tylko 18 spotkań – 1563 minuty w których zdobył 10 bramek i 4 razy został ukarany żółtą kartką.

 

 

 

 

Damian Decewicz głownie pomocnik, chociaż grywał jako stoper, cierpliwie znosi rolę zmiennika, zagrał w 16 meczach przez 291 minut bez bramki i kartek.

 

 

 

Wojciech Nasuto pomocnik, dołączył do drużyny w przerwie zimowej (wcześniej był już zawodnikiem KS Wasilków), zagrał w 9 meczach przez 353 minuty (kontuzja nie pozwoliła na więcej), zdobył 1 bramkę, bez kartek.

 

 

 

 

Krystian Rybnik wychowanek klubu, defensywny pomocnik, stoper, grał w rundzie jesiennej, później górę wzięły względy osobiste. Na boisko wychodził 8 razy i grał przez 68 minut, bez goli i kartek.

 

 

 

Yaragi Davidov wychowanek, pomocnik / napastnik, dopiero wchodzi do drużyny, zagrał w 7 spotkaniach przez 269 minut, bez bramek i kartek.

 

 

 

Marcin Cieciorko boczny obrońca / pomocnik, grał tylko jesienią, wiosną wypożyczony do Biebrzy Goniądz, skąd przyszedł przed sezonem. Zagrał w 7 meczach przez 87 minut, bez goli i kartek.

 

 

 

 

Kacper Kajewski napastnik / pomocnik, w pierwszym zespole od rundy wiosennej, najmłodszy w drużynie w dniu debiutu miał 16 lat i 39 dni, zagrał w 6 meczach przez 175 minut, zdobył 2 bramki (choć sam skromnie twierdzi, że tylko jedną), bez kartek

 

 

 

Radosław Jurczyk pomocnik, w klubie od rundy wiosennej, w 2 meczach rozegrał 41 minut i zdobył 1 bramkę, na więcej nie pozwoliła kontuzja.

 

 

 

 

 

Jakub Smolewski przez większą część sezonu drugi bramkarz, później operacja i rehabilitacja, rozegrał 1 spotkanie – pełne 90 minut.

 

 

 

Łukasz Szczepanik awaryjnie ściągnięty do klubu (choć wcześniej grał u nas w sezonie 2014/15 i 2015/16) w końcówce sezonu pełnił rolę drugiego bramkarza, zagrał w 1 meczu przez 16 minut.

 

 

 

Jacek Milewski wychowanek, stoper, grał tylko jesienią w 1 meczu zagrał 9 minut. 

 

 

 

 

Zespół KS Wasilków w tym sezonie prowadziło dwóch trenerów. 

Tomasz Kulhawik prowadził drużynę w rundzie jesiennej i zanotował bilans 13 zwycięstw 1 remis 2 porażki, bramki 56:14

 

 

 

Artur Woroniecki trenuje KS Wasilków od rundy wiosennej obecnego sezonu w 16 meczach 12 razy odnosił zwycięstwo 1 raz remisował i 3 razy przegrywał przy bilansie bramkowym 44:12. Trener Woroniecki drugi raz wprowadza KS Wasilków do III ligi, poprzedni raz uczynił to w sezonie 2013/14.