Sezon piłkarski się rozkręca, przed nami kolejne mecze

Przed nami kolejny weekend z piłkarzami KS Wasilków.

Kolejna drużyna naszego klubu rozpoczyna rozgrywki sezonu 2019/20. Młodzicy D2, czyli zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi, trenujący pod okiem trenera Krzysztofa Popowskiego, przystępują do rozgrywek w II lidze wojewódzkiej Młodzika grupa 2. Na pierwszy swój mecz pojadą w sobotę do Narewki, gdzie zmierzą się z miejscowym LZS.

II liga wojewódzka Młodzika D2, grupa 2

LZS Narewki – KS Wasilków, Narewka, ul. Mickiewicza, sobota 7 września 2019 r., godz. 11:00

——————————————————————————

Również w sobotę 7 kolejkę spotkań rozegra III liga grupa 1.

KS Wasilków po 5 meczach bez zdobyczy punktowej przed tygodniem w 6 kolejce pokonał na wyjeździe Warszawską Polonię 2:1. To zwycięstwo powinno mieć pozytywny wpływ na drużynę. Taka wygrana daje poczucie wartości, dodatkową motywacje do treningów i kolejnych spotkań ligowych. Kolejnym przeciwnikiem znów będzie drużyna z Warszawy tym razem Ursus.

Zespół Ursusa do doświadczony trzecioligowiec, na tym poziomie rozgrywek, nieprzerwanie występuje od sezonu 2010/11, a w sezonie 2013/14 po wygraniu swojej grupy III ligi grał w dwustopniowych barażach o udział w II lidze. Po pokonaniu w pierwszej rundzie Ślęzy Wrocław, w drugiej fazie musiał uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg.

W obecnym sezonie Ursus po 6 kolejkach zajmuje 14 pozycję z dorobkiem 5 punktów za 1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki. Zawodnicy z Warszawy rozpoczęli od zwycięstwa obecny sezon, następnie były 2 remisy, a ostatnie 3 spotkania zakończyły się ich porażkami. Warto przy tym dodać, iż dwa mecze przegrali w końcówkach spotkań, tracąc bramki w ostatnich 10 minutach.

III liga grupa 1

KS Wasilków – KS Ursus Warszaw, Wasilków, ul. Supraślska 21, sobota 7 września 2019 r., godz. 16:00.  

—————————————————————————–

Kolejne spotkania naszych drużyn odbędą się w niedzielę 8 września.

Jako pierwsi na boisku w Wasilkowie zaprezentują się Juniorzy. Drużyna trenera Popowskiego po porażce w ubiegłym tygodniu w Wysokiem Mazowieckiem z Ruchem 3:4, tym razem podejmie Olimpię Zambrów. Ekipa z Zambrowa dobrze rozpoczęła rozgrywki pokonując przed tygodniem na własnym stadionie MŁKS Łomża 2:0.

Trener Popowski ze swoją drużyną sumiennie pracuje w tygodniu i zapowiada walkę o zwycięstwo w kolejnym meczu.

Wojewódzka liga Juniora

KS Wasilków – Olimpia Zambrów, Wasilków, ul. Supraślska 21, niedziela 8 września 2019 r., godz. 11:00

——————————————————————————-

Trampkarze KS Wasilków na mecz 2 kolejki II ligi wojewódzkiej Trampkarz grupa 3 pojadą do Czarnej Białostockiej. Przed tygodniem podopieczni Jakuba Budźko w dobrym stylu pokonali Falcon Sokółka 5:1 i w świetnych nastrojach przygotowywali się do kolejnego meczu.

Czarni Czarna Białostocka w 1 kolejce ulegli w Białymstoku drugiej drużynie MOSP-u 1:3.

II liga wojewódzka Trampkarzy grupa 3

Czarni Czarna Białostocka – KS Wasilków, Czarna Białostocka, ul. Konopnickiej 7, niedziela 8 września 2019 r., godz. 13:00.

———————————————————————————–

Weekendowe zmagania piłkarskie drużyn KS Wasilków zakończą Młodzicy. Zespół trenerów Kamila Stanisławskiego i Krzysztofa Popowskiego, bardzo udanie rozpoczął sezon w I lidze wojewódzkiej Młodzika D1. Nasi zawodnicy pokonali w identycznym stosunku 2:1 najpierw Juniora Białystok, a następnie F MOSP Białystok. Jak na beniaminka ligi bardzo udany start. Kolejnym przeciwnikiem będzie AP Wigry Suwałki. Suwalczanie rozegrali dotychczas jedno spotkanie, w którym ulegli na własnym stadionie MŁKS-owi Łomża 0:4, ale to wcale nie znaczy, że drużyna KS Wasilków będzie miała łatwą przeprawę.

I liga wojewódzka Młodzika D1

KS Wasilków – AP Wigry Suwałki, Wasilków, ul. Supraślska 21, niedziela 8 września 2019 r., godz. 14:00

 

Trzy mecze w Wasilkowie! Cała masa emocji. Zapraszamy do kibicowania.