GORYCZ PORAŻKI

Gorycz pierwszej ligowej porażki musieli przełknąć młodzicy Klubu Sportowego Wasilków. W ramach 4 kolejki spotkań I ligi wojewódzkiej młodzika ulegli dziś na wyjeździe AP Talent Białystok 1:2 (0:1). Honorowego gola dla wasilkowian zdobył Kamil Ostaszewski.

Samo spotkanie było dość wyrównane. Gospodarze próbowali prowadzić grę, natomiast podopieczni Kamila Stanisławskiego i Krzysztofa Popowskiego starali się realizować taktykę, która przyniosła im sukces w poprzednich meczach- skuteczna,uważna gra w defensywie oraz szybkie kontrataki dodatkowo wsparte stałymi fragmentami gry.

To co jednak udawało się z Juniorem, F MOSP i AP Wigry nie do końca wychodziło z AP Talent. Pierwszą bramkę białostoczanie zdobyli po uderzeniu w zamieszaniu w polu karnym KS-u. Objęte prowadzanie dodało animuszu gospodarzom i nieco podcięło skrzydła gościom. Od tego momentu zarysowała się nieznaczna przewaga zawodników Talentu, którzy jednak do końca pierwszej połowy nie potrafili udokumentować lepszej gry kolejnym trafieniem.

Początek drugiej odsłony spotkania należał już do wasilkowian. Młodzicy KS-u odważniej zaatakowali rywali, przesunęli poszczególne formacje wyżej lecz nie byli w stanie poważniej zagrozić bramkarzowi gospodarzy. Z pomocą podopiecznym trenerów Stanisławskiego i Popowskiego przyszedł stały fragment. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Bernackiego kapitalną główką na gola zamienił Kamil Ostaszewski i remis stał się faktem. Gracze Talentu rzucili się do ataku, ale strata prowadzenia na tyle ich zdeprymowała,że nie bardzo mieli pomysł na pokonanie Kosmy Kurza. Natomiast podbudowani bramką zawodnicy Wasilkowa ruszyli do przodu chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety odważna postawa graczom KS-u tym razem się nie opłaciła, bowiem zawodnicy Talentu, w końcówce rywalizacji, wyprowadzili skuteczną kontrę i zgarnęli pełną pulę.

KS Wasilków wystąpił dziś w następującym składzie: Kosma Kurz-Kamil Ostaszewski, Bartek Romanowicz, Mateusz Godlewski, Szymon Kawałko, Błażej Gogol, Paweł Dyda, Szymon Podłaszczyk, Paweł Bernacki oraz Wojtek Prymaka, Mateusz Sokólski, Kuba Wyszomirski, Mateusz Ejdys,Oliwier Grajewski