Pewna wygrana w Pucharze

W 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim KS Wasilków pokonał na wyjeździe KS Grabówka 2:0

Przez całe spotkanie podopieczni Artura Woronieckiego dominowali nad przedstawicielem Klasy Okręgowej. KS Grabówka w ciągu 90 minut tylko raz poważnie zagrozili bramce Jakuba Smolewskiego, ale „Kubuś” bardzo ładnie odbił nogami strzał z kilku metrów.

KS Wasilków rozpoczął mecz zawodnikami którzy mają mniej okazji do grania w III lidze, mimo tego nasi zawodnicy od początku zdominowali przeciwnika. Pierwsza niemal stu procentowa sytuacja miała miejsce już w 10 minucie meczu, kiedy przepięknym prostopadłym podaniem Jakub Jakimiuk uruchomił Michała Grygroruka. Michał wyszedł sam na sam z bramkarzem Grabówki, ale przez moment się zawahał i stracił okazję do strzelenia gola.

Nie długo potem zamieszanie w polu karnym gospodarzy próbował wykorzystać Dawid Śliwowski, ale jego strzał odbił bramkarz Grabówki, dobitka z dogodnej pozycji Dawida Ostaszewskiego również trafiła w golkipera.

Wasilkowianie co rusz przeprowadzali akcję, a to z lewej strony (Niegowski, Oracz), a to prawym skrzydłem ( Zieniewicz, Grygoruk) lub środkiem (Jakimiuk, Ostaszewski), ale brakowało wykończenia. Pod koniec pierwszej części meczu gra przeniosła się w środkowe sektory boiska.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy z jedną zmianą, za Jakuba Jakimiuka wszedł Adam Langa. Adam ustawiony bliżej własnych obrońców miał więcej miejsca do rozgrywania akcji KS Wasilków, a po za tym wraz z Mateuszem Cichońskim zabezpieczyli środek pola i gospodarze mieli znacznie mniej miejsca na rozgrywanie swoich akcji, przez co Kuba Smolewski w drugiej połowie był niemal bez „pracy”. Gdy na boisko weszli Karol Styś za Michała Grygoruka i Wojtek Nasuto za Damiana Oracza, KS Wasilków jeszcze bardziej podkręcił tempo, a słabnący rywale nie potrafili przeciwstawić się lepszym piłkarsko i fizycznie trzecioligowcom, pod bramką gospodarzy co chwila dochodziło do groźnych sytuacji.

Pierwsza bramka dla KS Wasilków padła po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na „krótki” słupek, do piłki wyskoczyło kilku zawodników Wasilkowa i obrońcy Grabówki i to właśnie jeden z obrońców tak niefortunnie interweniował że skierował piłkę do własnej bramki.

Druga bramka padła po akcji lewą stroną boiska i wrzutce w pole karne, gdzie Michał Grygoruk mógł oddać strzał, ale ku zaskoczeniu wszystkich odegrał jeszcze na przedpole bramki gospodarzy, a Dawid Ostaszewski pewnym strzałem wykończył składną akcję KS Wasilków.

1/16 wojewódzkiego Pucharu Polski

KS Grabówka – KS Wasilków 0:2 

Bramki dla KS Wasilków: gol samobójczy i Dawid Ostaszewski

Skład KS Wasilków: Jakub Smolewski – Maciej Zieniewicz, Piotr Dąbrowski, Przemysław Panek, Konrad Niegowski, Michał Grygoruk (Karol Styś), Mateusz Cichoński, Jakub Jakimiuk (Adam Langa), Dawid Ostaszewski, Damian Oracz (Wojciech Nasuto), Dawid Śliwowski.