KS Zwycięski

Bardzo dobry wynik z Tomaszowa Mazowieckiego przywieźli seniorzy KS Wasilków. W 10 kolejce III ligi grupy 1 zespół z Wasilkowa pokonał w meczu wyjazdowym Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1.

Wszystkie bramki w tym meczu padły po stałych fragmentach gry. Pierwsza bramka została zdobyta po mocnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Butkiewicza, tor lotu piłki nieznacznie głową zmienił Michał Poduch i futbolówka zatrzepotała w siatce gospodarzy.

KS Wasilków niezbyt długo cieszył się z prowadzenia. Zamieszanie w polu karnym Grześka Nowajczyka i gdy już się wydawało, że możemy wybić piłkę przytrafił się faul i rzut karny dla Lechii.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando drużyny z Tomaszowa, wasilkowianie dzielnie się bronili i czekali na swoją szansę w kontrataku. I rzeczywiście tuż przed gwizdkiem na przerwę, w polu karnym faulowany był Jan Pawłowski, jedenastkę na gola zamienił kapitan Adam Butkiewicz.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Zawodnicy gospodarzy posiadali inicjatywę i co chwila próbowali zagrozić bramce KS Wasilków. Obraz meczu dobrze oddaje ilość rzutów rożnych 17 : 4  na korzyść Lechii Tomaszów Mazowiecki. Goście pilnowali „tyłów” i czyhali na kontry. Im bliżej końca meczu tym częściej zawodnikom z Wasilkowa to się udawało.

Jeden z takich szybkich ataków, wyprowadzonych przez Damiana Oracza zakończył się faulem w polu karnym na Janku Pawłowskim. Do rzutu karnego ponownie podszedł nasz kapitan i po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy.

Było to bardzo trudne i wymagające spotkanie, ale nasi zawodnicy pokazali, że są w stanie wygrywać mecze na trzecioligowym poziomie. Po tej wygranej pozycja KS Wasilków w tabeli nie zmieniła się, ale dystans do miejsca gwarantującego utrzymanie w trzeciej lidze zmniejszył się do trzech „oczek”

Nie wiem czy zawodnicy myśleli o tym przed i w trakcie meczu, ale sprawili ogromną radość trenerowi Woronieckiemu, który jutro (30 września) obchodzi urodziny.

Gratulujemy drużynie postawy i punktów na boisku w Tomaszowie Mazowieckim, a trenerowi Arturowi z okazji jutrzejszych urodzin, życzymy dużo zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. 

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KS Wasilków 1 :3

Bramki dla KS Wasilków: Michał Poduch i Adam Butkiewicz x 2

KS Wasilków rozpoczął mecz w składzie: Grzegorz Nowajczyk – Łukasz Trzaska, Piotr Dąbrowski, Przemysław Panek, Adam Butkiewicz, Bartosz Dudziński, Michał Poduch, Jakub Jakimiuk, Wojciech Nasuto, Michał Grygoruk, Jan Pawłowski.