SOLIDARNI

Niezwykle solidarne okazały się drużyny reprezentujące w rozgrywkach ligowych w miniony weekend Klub Sportowy Wasilków. Wszystkie ekipy doznały…porażek.

Jaki pierwsi do rywalizacji przystąpiły orliki E2 grupa 9. Podopieczni trenerów Adama Butkiewicza i Piotra Dąbrowskiego ulegli odpowiednio Juniorowi II Białystok 1:4, Juniorowi Białystok 0:2, Akademii Techniki Białystok 0:1 oraz Champions Białystok 0:1.

Kolejnymi zespołami ,które również się nie popisały były obydwie ekipy młodzików. Pierwsza drużyna na wyjeździe uległa,  w arcyważnym dla utrzymania w I lidze meczu, Ruchowi Wysokie Mazowieckie 0:1, zaś drugi zespół na własnym obiekcie przegrał z  AP Talent II Białystok 1:3. Honorowym trafieniem w tej rywalizacji popisał się Szymon Pikulski.

Z kolei orliki E1 grupa 10 na turnieju w Białymstoku przy ul.Słonimskiej zanotowały następujące rezultaty:

KS Wasilków-APN Hattrick Białystok 0:4

Ks Wasilków-APN Hattrick II Białystok 2:4

KS Wasilków-AP Talent Białystok 0:8

KS Wasilków-Akademia Techniki Białystok 0:6

I tym mało optymistycznym akcentem zakończyła się piłkarska sobota drużyn wasilkowskich.

Niedziela rozpoczęła się od „wysokiego C” w wykonaniu trampkarzy. Osłabieni kadrowo zawodnicy KS-u ulegi w Korycinie miejscowej Korze 0:14, choć jeszcze do przerwy przegrywali zaledwie 0:2, mając kilka klarownych sytuacji do strzelenia goli.

Całości dopełnił występ seniorów,którzy na własnym obiekcie ,w ramach 11 kolejki III-ligowych zmagań, ulegli 1:2 Unii Skierniewice. Kibice przy ul.Supraślskiej przeżyli swoiste „deja vu”, bowiem gra podopiecznych Artura Woronieckiego była podobna do wcześniejszych spotkań. Niby wasilkowianie długimi fragmentami prowadzili równorzędną rywalizację z przeciwnikiem, niby potrafili konstruować akcje, niby w wielu elementach piłkarskiego rzemiosła  nie ustępowali rywalom, by w kluczowym momencie stracić po elementarnych błędach bramki i zanotować 9 porażkę w sezonie.

Po takim „wyczynie” klubowych drużyn, jedna tylko myśl się nasuwa… Może być tylko lepiej…..