ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY ….

W nieco innym składzie personalnym przystąpią do rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2019/2020 seniorzy Klubu Sportowego Wasilków. Mimo niekorzystnych rezultatów jesienią, zespołu nie dotknęła rewolucja kadrowa, a jedynie drobne przemeblowanie. 

Ekipę Artura Woronieckiego wzmocniło trzech zawodników.

Pierwszym nabytkiem wasilkowian, na zasadzie transferu definitywnego, został Grzegorz Makal.

Grzesiek ma 27 lat, jest wychowankiem Skry Czarna Białostocka. W swojej przygodzie piłkarskiej reprezentował także barwy  Sokoła Sokółka, LZS Narewki, Sparty 1951 Szepietowo, Wissy Szczuczyn, a ostatnie dwie rundy rozgrywkowe spędził w Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do KS-u jest Patryk Przemielewski.

„Przemiel” ma 21 lat, jest wychowankiem MOSP-u Jagiellonii Białystok. Patryk został wypożyczony do naszej drużyny z KS Grabówka, choć ostatnią rundę jesienną, podobnie jak Grzesiek Makal, spędził w Ruchu Wysokie Mazowieckie.

„Last but not least…”… Ostatnim , choć nie mniej ważnym bohaterem transferu do naszego klubu jest  Jacek Stefanowicz.

Od sezonu 2018/2019 Jacek reprezentował barwy Krypnianki Krypno, skąd został do nas wypożyczony, zaś wcześniej grał w UM Krynki, Iskrze Narew oraz LZS Narewka. Przypomnijmy, że Jacek jest również zawodnikiem futsalowej drużyny Futbalo Białystok.

Kadrę seniorów KS Wasilków, uzupełnił także, dobrze znany lokalnej publiczności, Paweł Naliwajko, który wznowił treningi po dłuższej przerwie związanej z kontuzją.

Cóż powiedzieć, Panowie witamy na pokładzie !!! Liczymy, że z Waszym udziałem III liga zostanie w Wasilkowie !!!

 

A skoro były przyjścia, muszą być również niestety odejścia. W przerwie zimowej z naszym klubem pożegnali się Damian Oracz, Wojciech Nasuto, Karol Styś oraz Dawid Ostaszewski.

Damianowi, Wojtkowi, Karolowi oraz Dawidowi dziękujemy za dotychczasową grę w niebiesko-czerwonych barwach, życzymy powodzenia w  dalszych karierach piłkarskich !!!

 

Niewielkie roszady nastąpiły również w kadrze trenerskiej naszego klubu.

Niezmiennie opiekunem pierwszego zespołu pozostaje Artur Woroniecki.

Zarząd klubu podjął decyzję o powołaniu osoby zajmującej się kierowaniem pracy trenerów grup młodzieżowych. Z dniem 01.02.2020 Trenerem Koordynatorem Grup Młodzieżowych KS Wasilków został Kamil Stanisławski.

Kamil Stanisławski będzie sprawował pieczę nad rozwojem wasilkowskich adeptów futbolu we wszystkich kategoriach wiekowych.

Zespół juniorów, prowadzony dotychczas przez Krzysztofa Popowskiego, objął Grzegorz Makal.

Pracę z drużyną trampkarzy kontynuował będzie Jakub Budźko.

Zawodników z rocznika 2007 oraz 2008/2009, tworzących również klasy sportowe w SP im. ks. W. Rabczyńskiego, piłkarskiego rzemiosła nadal będą uczyć Krzysztof Popowski oraz Kamil Stanisławski, zaś duet Adam Butkiewicz, Piotr Dąbrowski szkolić będzie graczy z rocznika 2010/2011.

Grupa uzupełniająca rocznika 2008/2009 trenować będzie pod okiem Kamila Surowca.

Zajęcia z najmłodszymi zawodnikami KS-u (rocznik 2012 i młodsi) wiosną 2020 poprowadzą Jakub Budźko oraz Konrad Niegowski.

Trenerom życzymy wytrwałości i …cierpliwości, młodym piłkarzom samych udanych zagrań, zaś rodzicom radości z postępów czynionych przez ich pociechy oraz …wyrozumiałości wobec mniej udanych zagrań swoich latorośli.