POWRÓT

Można by rzec , nareszcie…… Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do zajęć powracają wszystkie drużyny Klubu Sportowego Wasilków.

Jako pierwsi w najbliższy  wtorek, 26.05 zajęcia wznowią seniorzy. Do podopiecznych Artura Woronieckiego jak ulał pasuje określenie  określenie „rycerze wiosny”. Nasi zawodnicy po rozegraniu jednego spotkania w rundzie rewanżowej III ligi, przez resztę meczów „przemknęli” lotem błyskawicy uzyskując utrzymanie. Mówiąc już całkiem poważnie, wasilkowscy kibice liczą, że  po szczęśliwym zachowaniu statusu III ligowca, kolejny sezon  będzie zdecydowanie lepszy w wykonaniu niebiesko-czerwonych. Tradycyjnie już, trudno spodziewać się, aby w trakcie przerwy między rozgrywkami, kadra seniorów przeszła personalną rewolucję. Zapewne kilku zawodników opuści szeregi KS-u, w ich miejsce dołączą nowi gracze, natomiast na ten moment jest stanowczo zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych personaliach . Start rozgrywek sezonu 2020/2021, zaplanowany na 08.08, poprzedzi blisko 10-tygodniowy okres przygotowawczy. Monotonię treningów, zawodnikom Artura Woronieckiego umilać będą  gry kontrolne min. z Turem Bielsk Podlaski, rezerwami Jagiellonii Białystok oraz Ruchem Wysokie Mazowieckie, a także rywalizacja w 1/4 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z KS Michałowo.

01.06 ,nomen omen w Dniu Dziecka, zajęcia zapoczątkuje młodzież KS Wasilków. Szczegółowy terminarz poznamy w przyszłym tygodniu, kiedy to trenerzy przekażą już zawodnikom oraz ich rodzicom/opiekunom informację  o konkretnych datach, godzinach oraz miejscu treningów. W związku z remontem płyty nr 1 oraz 2 stadionu przy ul. Supraślskiej, nasi młodzi adepci futbolu ćwiczyć będą na boisku nr 3, wydzielonej części boiska nr 1 Stadionu Miejskiego, a także na orliku przy ul. Wojtachowskiej.

W tym miejscu w imieniu zarządu klubu oraz trenerów chcieliśmy wspomnieć o dwóch istotnych kwestiach.

Pierwsza z nich dotyczy parafowania przez rodziców, opiekunów prawnych zawodników uczestniczących w zajęciach KS Wasilków, dokumentu zwanego ” Oświadczenie rodziców dotyczące COVID-19 „. Oświadczenie to jest do pobrania na naszej stronie klubowej w zakładce „O klubie-Dokumenty do pobrania „. Wszyscy rodzice/opiekunowie prawni małoletnich graczy naszego klubu, deklarujący chęć udziału swoich pociech w treningach, do dnia 01.06.2020 powinni przekazać (w formie pisemnej, bądź elektronicznej) trenerom swoich grup podpisane oświadczenie !!! Brak dopełnienia tych formalności skutkuje wykluczeniem udziału młodego piłkarza w zajęciach do czasu uregulowania tej kwestii. Jednocześnie informujemy,że w związku  z powagą sytuacji epidemiologicznej, wymóg ten będzie z całą stanowczością egzekwowany przez  trenerów oraz zarząd klubu. Aby oszczędzić nam wszystkim niepotrzebnych nieporozumień i stresu, prosimy rodziców/opiekunów młodzieży o bardzo poważne potraktowanie tej sprawy. Niestety tym razem tłumaczenia, ” że zapomniałem ” , ” że nie wiedziałem „, ” że doniosę na kolejne zajęcia „, ” że zepsuła się drukarka, którą zaatakował koronawirus „, ” że długopis również został pożarty przez koronawirusa ” itp ,  nie upoważnią Waszych latorośli  do udziału w treningach. A nikt z nas zapewne nie chciałby widzieć rozczarowania w oczach dziecka, które nie będzie mogło uczestniczyć w długo wyczekiwanych zajęciach….

Kolejna sprawa związana jest ze sposobem przeprowadzania treningów piłkarskich w kontekście nadal obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem.

Pamiętajmy, że :

-na obiekcie treningowym w zależności od jego wielkości, może przebywać określona liczba zawodników oraz trenerów

-rodzice/ opiekunowie mają zakaz przebywania na obiekcie treningowym podczas zajęć młodzieży

-zawodnicy przyjeżdżają na zajęcia przebrani w stroje treningowe z własną, podpisaną/oznakowaną butelką wody

-brak możliwości korzystania z szatni i toalet

-zawodnicy witają się przed zajęciami i żegnają po zajęciach bez podawania sobie ręki

-wszyscy uczestnicy zajęć, zarówno zawodnicy jaki i trenerzy dezynfekują ręce przed i po treningu

-przed rozpoczęciem zajęć oraz po ich zakończeniu użyty sprzęt treningowy będzie dezynfekowany

-przed, w trakcie oraz po treningu zawodnicy BEZWZGLĘDNIE wykonują polecenia trenera

-robimy wszystko, aby zarówno przed jak i po treningu unikać grupowania się zawodników a także rodziców i opiekunów

 

To tylko część reguł o których winniśmy pamiętać, aby w możliwie najbardziej bezpiecznych dla zdrowia warunkach, nasza młodzież mogła rozwijać swoje piłkarskie umiejętności.