Porażka w pucharze

W sobotę 18 lipca pierwszy zespól KS Wasilków rozgrywał mecz 1/4 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Jest to dokończenie zmagań z sezonu 2019/2020. Podopieczni Kamila Stanisławskiego ulegli w Michałowie gospodarzom 1:2 i nie zagrają w półfinale tych rozgrywek.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando drużyny z Wasilkowa. Trzecioligowcy składnie przeprowadzali swoje ataki i często dochodzili do pozycji z których mogli zdobyć gola. Gospodarze mieli bardzo duże problemy z wyprowadzeniem piłki od własnej bramki i najczęściej decydowali się na długą piłkę.

Po pierwszej połowie wasilkowianie powinni prowadzić dwa lub trzy do zera, niestety wynik do przerwy brzmiał 0:0. Na początku drugiej połowy mecz przebiegał tak jak pierwsza część spotkania, Wasilków prowadził grę i strzelił tez gola, ale asystent sędziego dopatrzył się pozycji spalonej. Zawodnicy trenera Stanisławskiego nie zrazili się tym i dalej dążyli do zdobycia bramki. W 62 minucie dopięli swego, Michał Poduch dał prowadzenie gościom.

W kolejnych minuty wyglądał tak jak dotychczasowy przebieg meczu, KS Wasilków miał kolejną dobrą sytuację, ale znów sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej.

Im bliżej końca meczy tym z większą determinacją zaczęli atakować zawodnicy z Michałowa. Najpierw ogromne zamieszanie w polu karnym gości, gdzie miejscowi trzykrotnie próbowali uderzać na bramkę Grześka Nowajczyka, ale wszystkie próby były zablokowane przez obrońców.

Gdy wydawało się że KS Wasilków „dowiezie” skromne zwycięstwo do końca, nastąpiły 3 minuty, które odmieniły całkowicie wynik tego spotkania. Pomiędzy 83, a 86 minutą meczu, gospodarze po dwóch stałych fragmentach gry zdobyli dwa gole.

Krótko podsumowując przebieg spotkania, zespół z Wasilkowa prezentował się lepiej technicznie jako drużyna, poszczególni zawodnicy też prezentowali wyższe umiejętności od rywali, a jednak to KS Michałowo zagra w półfinale.

1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski sezon 2019/20

KS Michałowo – KS Wasilków 2:1 (0:0)

Bramka dla KS Wasilków: Michał Poduch w 62′

KS Wasilków: Grzegorz Nowajczyk, Adam Butkiewicz, Przemysław Panek (80′ Piotr Dąbrowski), Paweł Naliwajko, Grzegorz Makal, Bartosz Dudziński, Jacek Stefanowicz (87′ Damian Wysocki), Bartosz Borowik (22′ Łukasz Rybakowski (72′ Rafał Kuleszczyk)), Jakub Jakimiuk, Maciej Zieniewicz, Michał Poduch (68′ Dawid Śliwowski)