Znamy ramowy terminarz III ligi

Łódzki ZPN, który prowadzi rozgrywki III ligi gr. 1 w sezonie 2020/2021, podał ramowy terminarz spotkań.

KS Wasilków rozpocznie rywalizację wyjazdowym meczem z beniaminkiem GKS Wikielec 8 lub 9 sierpnia 2020 r. Pierwsze spotkanie zawodników trenera Stanisławskiego na stadionie w Wasilkowie zostanie rozegrane 15 lub 16 sierpnia (terminarz KS Wasilków w zakładce „I zespół – III liga gr. 1 Tabela i wyniki” niebawem).

W rozgrywkach gr.1 trzeciej ligi weźmie udział 22 zespoły. Jak już wcześniej informowaliśmy po poprzednich rozgrywkach, żadna z drużyn nie została zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej. Do drugiej ligi awans uzyskał Sokół Ostróda, natomiast w roli spadkowicza występowała będzie Legionovia Legionowo.

Do ligi dołączyło cztery drużyny, które wywalczyły awans z IV lig poszczególnych województw:

z podlaskiego – Jagiellonia II Białystok,

z warmińsko-mazurskiego – GKS Wikielec,

z mazowieckiego – Błonianka Błonie

i z łódzkiego – KS Kutno.

W związku z tak liczną grupą, rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy:

w pierwszym każda drużyna rozegra po jednym spotkaniu ze wszystkimi rywalami,

w drugim etapie tabela zostanie podzielona na dwie części, zespoły z miejsc 1 – 8 rozegrają mecz i rewanż w walce o awans do drugiej ligi, natomiast zespoły z miejsc 9 – 22 rozegrają po jednym meczu z rywalami z tej części tabeli.

Po zakończeniu rozgrywek sezonu 2020/2021 z rozgrywek III ligi gr. I spadać będzie tyle drużyn, aby – po uzupełnieniu jej przez cztery drużyny, które uzyskały awans z IV lig z województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz spadkowiczów z II ligi z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i
warmińsko-mazurskiego – III liga gr. I w sezonie 2021/2022 liczyła 18 zespołów.