ZACZYNAMY !!!

Ligowe granie czas zacząć !!!

W dniu jutrzejszym seniorzy Klubu Sportowego Wasilków zainaugurują rundę jesienną sezonu 2020/2021 w grupie 1 III ligi.

Podopieczni trenera Kamila Stanisławskiego udadzą się do Wikielca na spotkanie z tamtejszym GKS.

GKS Wikielec jest tegorocznym beniaminkiem, choć w przeszłości dwukrotnie występował na poziomie III ligi, za każdym razem po sezonie zaznając goryczy degradacji .

Gospodarze jutrzejszego spotkania status III-ligowca zdobyli w iście imponującym stylu. Drużyna z Wikielca w 17 rozegranych kolejkach IV ligi w sezonie 2019/2020, odniosła 17 zwycięstw, strzelając rywalom 64 bramki i tracąc zaledwie 10 goli. Dość powiedzieć, że na mecie IV-ligowych rozgrywek wyprzedziła wicelidera, ITS Jeziorak Iława aż o 14 punktów !!!

Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem GKS jest Remigiusz Sobociński, w przeszłości zawodnik min. takich klubów jak Amica Wronki, Kujawiak Włocławek, Śląsk Wrocław oraz Jagiellonia Białystok.  Mimo 46 lat, doświadczenie zdobyte w ponad 200 spotkaniach na poziomie ekstraklasy nadal czyni Sobocińskiego nieocenionym graczem dla zespołu z Wikielca.

Widać więc jak na dłoni, że wasilkowian czeka nie lada wyzwanie. Każdą zdobycz punktową wywalczoną na boisku w Wikielcu będzie można uznać za sukces. Z drugiej strony, jeżeli niebiesko-czerwonym marzy się utrzymanie, to gdzie zdobywać punkty, jak nie w starciu  z beniaminkiem.

Liczymy zatem, że nasi zawodnicy po dobrym spotkaniu zgarną „pełną pulę” i wrócą „z tarczą” z dalekiej Warmii i Mazur !

GKS Wikielec-KS Wasilków, 08.08.2020, godzina 14.00, Stadion Gminny Wikielec 65B