GRAJĄ WASILKOWIANIE !!!

Zbliżający się weekend będzie obfitował w  wydarzenia piłkarskie z udziałem drużyn Klubu Sportowego Wasilków.

W sobotę jako pierwsi na murawę Stadionu Miejskiego w Wasilkowie wybiegną orliki naszego klubu. Podopieczni trenerów Adama Butkiewicza i Jakuba Budźko rozegrają drugi turniej ligowy. Przeciwnikami dwóch naszych zespołów zgłoszonych do rozgrywek będą AP Leśna Białystok, Czarni Czarna Białostocka, Falcon Sokółka, LZS Krynki. Po pierwszej kolejce, z kompletem zwycięstw, liderem tabeli jest KS Wasilków, zaś stawkę zamyka… KS II Wasilków. Mimo niekorzystnych rezultatów, drugi zespół wasilkowian prezentuje się nader korzystnie i jesteśmy pewni, że na „własnych śmieciach” zdobędzie pierwsze ligowe punkty i będzie piął się w górę ligowej stawki.

Głównym wydarzeniem sobotniego popołudnia będzie spotkanie w ramach 6 kolejki III ligi grupy 1 seniorów. Zawodnicy trenera Kamila Stanisławskiego podejmą MMKS Concordię Elbląg.

Oba zespoły, mówiąc delikatnie, zaczęły tegoroczną III-ligową batalię nie najlepiej. Wasilkowianie dotychczas nie zdobyli choćby punktu, zaś elblążanie w 5 meczach uzbierali zaledwie 3 „oczka”. Nic zatem dziwnego, że jutrzejsza rywalizacja jest niezwykle ważna dla obu ekip. Zwycięzca tego pojedynku może złapać przysłowiowy „oddech”, zaś przegrany może na dłużej utknąć na dole ligowej tabeli…

Niedziela, 13.09.2020 to prawdziwy maraton futbolowych wydarzeń przy ul.Śupraślskiej 21.

Rozpoczną go o g.10.00 rywalizacją z Gryfikiem Gródek  młodzicy KS Wasilków . Gracze trenerów Krzysztofa Popowskiego i Kamila Stanisławskiego, po dwóch dotychczasowych wygranych, przewodzą ligowej stawce i mają chrapkę na kolejne 3 punkty.

O g.13.00 wasilkowskim kibicom w konfrontacji z Włókniarzem Białystok zaprezentują się juniorzy młodsi. Drużyna trenera Jakuba Budźko zmaga się z ogromnymi problemami kadrowymi, a jej trzon stanowią zawodnicy rocznika 2007. Nie dziwi zatem fakt, iż w dotychczasowych występach piłkarze KS-u zebrali, od zdecydowanie starszych rywali, solidną lekcję futbolu. Zdaniem opiekuna wasilkowian „może być tylko lepiej”…. Liczymy na miłą niespodziankę i pierwszą zdobycz punktową naszych zawodników.

Weekedowe zmagania piłkarskie zakończy drugi zespół seniorów KS Wasilków, podejmujący drużynę Biebrzy Goniądz. Ponieważ podlaska „serie A” jest ligą nieprzewidywalną, trudno przed meczem określić rolę faworyta. Zważywszy na fakt, iż  podopieczni trenera Artura Mateli potrafią dobrze grać w piłkę, a rywale nie tak dawno  dzielnie radzili sobie na poziomie IV ligi, niedzielna konfrontacja obu zespołów zapowiada się niezwykle interesująco.