PRZEBUDZENIE SENIORÓW

Tradycyjnie już miniony weekend upłynął pod znakiem emocji piłkarskich związanych z występami zespołów Klubu Sportowego Wasilków.

Wreszcie korzystny wynik zanotowała pierwsza drużyna seniorów. Podopieczni Roberta Speichlera na wyjeździe zremisowali z Bronią Radom 1:1. Po 8 ligowych porażkach, z jednej strony zdobyty punkt cieszy, z drugiej zaś jest spory niedosyt, bowiem niewiele zabrakło w tym meczu do zwycięstwa. Przy stanie 1:0, goście mogli podwyższyć prowadzenie, niestety Michał Poduch nie wykorzystał rzutu karnego. A że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, Broń doprowadziła do wyrównania i rywalizacja zakończyła się podziałem punktów. Czy występ w Radomiu był jedynie jednorazowym „wyskokiem” i efektem „nowej miotły” przekonamy się w przeciągu kilku najbliższych spotkań. Mamy nadzieję, że wasilkowianie od teraz zaczną już regularnie punktować.

Równą, niestety w złym tego słowa znaczeniu, formę prezentują nasi trampkarze. 5 meczów, 5 porażek, bilans bramkowy 3:31. W minioną sobotę zawodnicy trenerów Popowskiego i Stanisławskiego ulegli przy ul. Supraślskiej 21 aktualnemu liderowi , Akademii Techniki Białystok 0:2.

Natomiast miłą niespodziankę sprawili juniorzy młodsi. Gracze trenera Jakuba Budźko, borykający się od dawna z ogromnymi problemami kadrowymi, po niezłym spotkaniu, zremisowali na własnym boisku z MŁKS II Łomża 0:0. Tym samym zdobyli 2 ligowy punkt w bieżącej edycji rozgrywek.

„Obudzili” się nasi młodzicy. Po 3 porażkach z rzędu, wreszcie odnieśli przekonujące zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Pasję Kleosin 3:0. Po 6 kolejkach zawodnicy Popowskiego i Stanisławskiego z dorobkiem 9 punktów zajmują 4 lokatę w tabeli.

Niedzielny turniej w Sokółce nie był szczególnie udany w wykonaniu obu drużyn KS-u. Pierwsza drużyna Jakuba Budźko i Adama Butkiewicza zdobyła 7 punktów na 15 możliwych, zaś drugi zespół odniósł komplet porażek. Zespół nr 1 nadal lideruje w tabeli, choć przewaga na Akademią Leśna Białystok stopniała do 2 punktów. „Dwójka” natomiast zamyka stawkę drużyn rywalizujących z kategorii orlik E1 grupa 7.

Jeden punkt do swego dorobku dopisała ekipa rezerw seniorów. Gracze Artura Mateli zremisowali na wyjeździe z Garbem Janówka 2:2.