SEZON W PEŁNI

Runda jesienna sezonu 2020/2021 w pełni. Drużyny Klubu Sportowego Wasilków mają kolejną serię spotkań za sobą.

W miniony weekend nie powiodło się seniorom naszego klubu. Oba zespoły zanotowały porażki. Podopieczni Roberta Speichlera ulegli na wyjeździe warszawskiej Polonii 0:3, zaś drużyna prowadzona przez Artura Matelę, w ramach rozgrywek podlaskiej A klasy, przegrała na własnym boisku z GKS Stawiski.

Można powiedzieć, iż obie porażki porażki były „wkalkulowane”, bowiem wasilkowianie mierzyli się ze znacznie wyżej notowanym rywalami. „Czarne koszule” po 10 kolejkach zajmują, z dorobkiem 20 pkt, 4 lokatę w tabeli III ligi grupy 1. Dodatkowo ekipa trenera Speichlera ,przetrzebiona kontuzjami, udała się do Warszawy w mocno okrojonym składzie bez min. Piotra Dąbrowskiego, Przemysława Panka, Grzegorza Nowajczyka.

GKS Stawiski natomiast to lider podlaskiej klasy A grupy drugiej, który pewnym krokiem zmierza po awans do „okręgówki”.

Wreszcie zwycięstwo zanotowali nasi trampkarze. Zawodnicy trenerów Popowskiego i Stanisławskiego pokonali na wyjeździe Orła Siemiatycze 6:1. Była to pierwsza wygrana wasilkowian w bieżącej edycji rozgrywek.

Dzięki niedzielnej wygranej 2:1 nad Narwią Choroszcz, młodzicy KS Wasilków wskoczyli na fotel wicelidera . Do prowadzącej Puszczy Hajnówka tracą jednak aż 6 punktów, mając dodatkowo rozegrane 1 spotkanie więcej.

W sobotni poranek na stadionie przy Supraślskiej rywalizowały nasz żaki. Gracze Piotra Dąbrowskiego i Przemysława Panka mierzyli się z dwoma zespołami Juniora Białystok oraz AP Jagiellonią Białystok. Mimo wyrównanych pojedynków, wasilkowianie nie zdobyli zbyt wielu punktów i zamykają ligową tabelę.