11 KOLEJKA…NADAL BEZ ZMIAN….

11 ligowych kolejek rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w III lidze grupie pierwszej za nami. Pierwszy zespół seniorów Klubu Sportowego Wasilków nadal nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Również w sobotnie popołudnie wasilkowianom nie udało się poprawić swojego bilansu. Podopieczni Roberta Speichlera na własnym obiekcie zebrali solidne lanie, ulegając Sokołowi Aleksandrów Łódzki 1:8.

Początek spotkania nie zwiastował jednak katastrofy. Kiedy w 3 min. Przemek Panek otworzył wynik meczu, wydawać się mogło , że tym razem może być to przełomowy mecz w wykonaniu naszych zawodników. Szczęście nie trwało jednak zbyt długo. Najpierw w 16 min. Jakub Szarpak doprowadził do wyrównania, zaś w 43 min. Przemek Panek, ratując sytuację po fatalnym zagraniu Mateusza Cichońskiego , otrzymał czerwoną kartkę. Jakby tego było mało w jednej z ostatnich akcji pierwszej odsłony rywalizacji, po wątpliwym faulu w polu karnym, arbiter podyktował jedenastkę dla zespołu rywali którą, na gola zamienił Szymon Sołtysiński.

W drugiej części spotkania, osłabieni zawodnicy Roberta Speichlera nie byli w stanie stawić czoła rywalom. Gracze Sokoła przeprowadzili swoistą egzekucję, aplikując Pawłowi Gendzwiłłowi  6 bramek, choć trzeba uczciwie przyznać, że kilka kapitalnych interwencji naszego młodego golkipera uchroniło drużynę gospodarzy przed jeszcze wyższą porażką. Drobnym usprawiedliwieniem postawy wasilkowian może być fakt, że w starciu z zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego, w drużynie KS-u zabrakło, z różnych względów, wielu podstawowych zawodników min. Grzegorza Nowajczyka, Piotra Dąbrowskiego, Grzegorza Makala, Pawła Naliwajko, Bartosza Dudzińskiego.

Na szczęście nie tylko rozgrywkami seniorskimi żyją kibice w Wasilkowie…. Fajną odskocznią dla występów pierwszego zespołu jest postawa orlików KS Wasilków. Młodzi adepci futbolu pod wodzą trenerów Adama Butkiewicza i Jakuba Budźko znakomicie radzą sobie w rywalizacji ligowej. W niedzielnym turnieju w Białymstoku  drużyna nr 1 odniosła komplet zwycięstw, umacniając się na pozycji lidera, zaś drugi zespół mimo porażek, w każdym ze spotkań strzelał gole, niejednokrotnie otwierając wynik spotkania.

Wreszcie na miarę oczekiwań spisały się też „rezerwy ” rywalizujący w grupie 2 podlaskiej A klasy . Piłkarze Artura Mateli na wyjeździe pokonali Włókniarza Białystok 6:0, a łupem bramkowym podzieli się Paweł Gryka x 2, Robert Zajkowski x 3 oraz Daniel Kazberuk.