PUNKT

Mówiąc delikatnie, niezbyt imponująco wygląda dorobek punktowy pierwszej drużyny seniorów Klubu Sportowego Wasilków.

Co prawda w minioną sobotę podopieczni trenera Roberta Speichlera przywieźli  z delegacji z Morąga jedno oczko, bezbramkowo remisując z miejscowym Huraganem, ale po 14 kolejkach III ligi grupy 1 , wasilkowianie mają po stronie zdobyczy zaledwie 2 punkty.

W weekend nie popisali się również nasi trampkarze.  Podopieczni Krzysztofa Popowskiego i Kamila Stanisławskiego na własnym boisku przy ul. Supraślskiej 21 , ulegli drużynie MOSiR Grajewo 1:2. Przypomnijmy, iż dla grajewian były to pierwsze ligowe punkty w tegorocznej edycji rozgrywek I ligi wojewódzkiej C2 trampkarzy.

Orliki natomiast rozegrały ostatni tegoroczny turniej, którego gospodarzem byli Czarni Czarna Białostocka. Pierwszy zespół trenerów Adama Butkiewicza i Jakuba Budźko zdobył 10 punktów i przypieczętował tym samym zwycięstwo w swojej grupie. Drugi zespół natomiast zaprezentował solidny futbol i mimo minimalnych porażek, postawa zawodników wprawiła w zadowolenie opiekunów rocznika 2010/2011. „Dwójka” bowiem rozkręcała się z turnieju na turniej i gdyby rozgrywki potrwały nieco dłużej, zapewne nasi młodzi piłkarze utarliby nosa niejednemu przeciwnikowi. Okazję ku temu będą mieli już na wiosnę .

Remisem 0:0 zakończyło się niedzielne spotkanie w II lidze wojewódzkiej B1 juniora młodszego pomiędzy KS Wasilków a Wissą Szczuczyn. Rozgoryczenia postawą swoich podopiecznych nie krył trener Jakub Budźko. Zdaniem opiekuna wasilkowian niektórym jego zawodnikom najzwyczajniej w świecie zabrakło chęci, zaangażowania i odpowiedniego podejścia, by ograć nie najmocniejszego rywala. Co prawda zespół juniorów od dawna targany jest problemami kadrowymi, nie mogą być one jednak wytłumaczeniem dla słabej postawy części zawodników, którzy powinni stanowić siłę napędową drużyny.

Sobotnio niedzielne granie miłym akcentem „zamknął” drugi zespół seniorów. Zawodnicy Artura Mateli rozbili na wyjeździe Sudovię Szudziałowo 7:2, prowadząc już do przerwy 6:1. Bramki dla niebiesko-czerwonych strzelali Rafał Kuleszczyk x 2, Oskar Dziermański x 2 oraz Damian Piotrowski, Robert Zajkowski i Rafał Pasiecznik.