Koniec przygotowań czas na ligę

Przygotowania do wiosennej części rozgrywek trzeciej ligi dobiegają końca. W najbliższą sobotę 13 marca KS Wasilków podejmie RKS Radomsko.

W tym sezonie rywalizacja odbywa się w innej formule niż w poprzednich latach. W związku z niedokończeniem rozgrywek w sezonie 2019/2020 Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, o braku spadków, oznaczało to, że żadna drużyna nie opuszcza trzeciej ligi. Natomiast zespoły które wygrały rywalizację w IV ligach poszczególnych województw (łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego) uzyskały awans do III ligi grupy 1. Powstała w ten sposób 22 zespołowa liga, która w normalnych rozgrywkach wygenerowałaby 42 kolejki spotkań. W związku z brakiem takiej ilości terminów, zarząd ligi postanowił zmienić zasady rozgrywek. W pierwszej rundzie zespoły rywalizują każdy z każdym po jednym spotkaniu (bez rewanżów). Po rozegraniu 21 kolejek, tabela zostanie podzielona na dwie części. Zespoły zajmujące miejsca 1-8, będą rywalizowały (mecz i rewanż) o jedno miejsce premiowane awansem do II ligi. Natomiast drużyny które po pierwszej części sezonu zajmą miejsca 9 – 22 rozegrają po jednym spotkaniu z każdym rywalem z tej części tabeli. W ten sposób wyłonionych zostanie 8 zespołów, które opuszczą III ligę.

Już w sobotę 13 marca KS Wasilków rozegra 19 kolejkę spotkań. Ze względu na stan murawy przy Supraślskiej, zarząd postanowił dwa pierwsze spotkania (kolejne w 21 kolejce – 27 marca) na własnym boisku rozegrać na sztucznej nawierzchni boiska w Zambrowie.

Trzecioligowcy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli już 11 stycznia. Zajęcia odbywały się na siłowni, hali sportowej, Orliku i na sztucznych boiskach głównie w Białymstoku.W drużynie nastąpiło wiele zmian kadrowych. Kadrę opuściło 12 zawodników, wśród nich trzech którzy mieli spory wpływ na grę zespołu w rundzie jesiennej: Adam Butkiewicz, Grzegorz Nowajczyk i Mateusz Cichoński. W ich miejsce klub pozyskał 5 nowych piłkarzy, którzy powinni podnieść wartość sportową drużyny. Nowe twarze w KS Wasilków to:

Damian Fronc – młody (rocznik 2003) obrońca reprezentujący dotychczas młodzieżowe drużyny Jagielloni Białystok,

Michał Kossyk – pozyskany ze Znicza Biała Piska, doświadczony w trzecioligowych zmaganiach boczny obrońca lub pomocnik,

Dawid Ostaszewski – boczny pomocnik, który już wcześniej bronił barw KS Wasilków na trzecioligowym poziomie, ostatnie pół roku spędził w ŁKS Łomża,

Kamil Ulman – bramkarz bardzo dobrze znany na podlaskich (i nie tylko) boiskach, wiele lat w Jagiellonii Białystok, trzy sezony w lidze greckiej, czy występy w pierwszoligowym GKP Gorzów Wielkopolski

Damian Zubowski – napastnik z dużym trzecioligowym doświadczeniem między innymi w Olimpii Zambrów, Mazurze Karczew czy Warmii Grajewo.

Dodatkowo z wypożyczenie do Hetmana Białystok wrócił Łukasz Wojciechowski, który zazwyczaj występuje na pozycji prawego obrńcy

Do kadry pierwszej drużyny zgłoszony został Aliaksei Liavontsyeu, niespełna 22 letni zawodnik z Białorusi, który już od roku trenuje w naszym klubie.

Zespół w okresie przygotowawczym rozegrał 8 gier kontrolnych, z których 2 razy wygrał, 2 razy zremisował i poniósł 4 porażki.