Wraca trzecia liga

Po ponad 100 dniach przerwy na ligowe boiska wracają zawodnicy trzeciej ligi. W sobotę 13 marca 2021 r. KS Wasilków rozegra mecz w ramach 19 kolejki z RKS Radomsko. Ze względu na tegoroczną zimę boisko przy Supraślskiej nie nadaje się do rozegrania meczu ligowego, dlatego też zarząd klubu podjął decyzję o rozegraniu tego i następnego „domowego” spotkania trzecioligowego na sztucznej nawierzchni stadionu w Zambrowie.

RKS Radomsko zajmuje 13 miejsce w tabeli trzeciej ligi grupy pierwszej z dorobkiem 25 punktów, za 7 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. Radomszczanie mają nie wielką stratę 4 punktów do 8 miejsca, które po pierwszej części rozgrywek gwarantuje walkę o awans do drugiej ligi, a przede wszystkim zapewnia pozostanie w gronie trzecioligowców na następny sezon. Dlatego należy się spodziewać że RKS będzie dążyło do wygrania meczu i zainkasowania 3 punktów.

„Jedynka” KS Wasilków dowodzona przez trenera Roberta Speichlera zakończenie rundy jesiennej miała bardzo udane. W czterech meczach które kończyły zmagania w 2020 roku odniosła dwa długo wyczekiwane zwycięstwa. Najpierw 14 listopada na boisku w Kutnie zwycięstwo 4:1. Dość zaskakujący wynik, co prawda KS Kutno to beniaminek, ale przez całe rozgrywki radził sobie na prawdę bardzo dobrze. Tydzień później w Wasilkowie „małe derby” podlasia, KS Wasilków podejmuje Olimpię Zambrów i ku zaskoczeniu wszystkich pokonuje w bardzo zdecydowany sposób zambrowian 3:0. Nieliczni obserwatorzy tego spotkania przecierali oczy ze ździwienia, że drużyna która przez większą część rozgrywek nie potrafiła pokonać żadnego rywala, wygrywa drugi mecz z rzędu i to w jakim stylu. Ostatnie spotkanie w 2020 roku KS Wasilków rozgrywał w Wysokiem Mazowieckiem z Ruchem. Mecz miał bardzo dużo dramaturgii. Gospodarze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie, pomimo bardzo wyrównanego przebiegu gry. Pod koniec pierwszej części sędzia usunął z boiska (czerwona kartka) zawodnika Ruchu. Podopieczni trenera Speichlera niemal przez całą drugą odsłonę spotkania przebywali na połowie przeciwników, ale wyrównać wyniku zawodów nie zdołali. Bardzo szkoda, że nie udało się zdobyć trzech punktów w tym meczu, bo pozwoliłoby to opuścić ostatnie miejsce w tabeli grupy 1 trzeciej ligi.  Nie mniej końcówka rundy jesiennej pokazała, że skazywana na „chłopca do bicia” drużyna KS Wasilków potrafi pokazać całkiem dobry futbol i pokonać nie jednego rywala.

KS Wasilków – RKS Radomsko sobota 13 marca 2021 r., godz. 14:00 Stadion Miejski w Zambrowie, ul. Wyszyńskiego 8 (mecz bez udziału publicznośći)