Zwycięstwa seniorów

W ubiegły weekend obie drużyny seniorów KS Wasilków odniosły zwycięstwa w meczach ligowych.

Pierwsza drużyna w 11 kolejce IV ligi grupy podlaskiej pokonała Hetman Białystok 6:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Damian Zubowski, Dawid Śliwowski, Rafał Szeretucha, Mateusz Cichoński i dwie Aliaksei Vatkievich. Oprócz wysokiego zwycięstwa cieszy fakt, że trener Robert Speichler ma w końcu do dyspozycji wszystkich zawodników. Problemy zdrowotne mają już za sobą Piotrek Dąbrowski, Mateusz Cichoński, Łukasz Wojciechowski, Wojtek Nasuto (choć w sobotę jeszcze nie zagrał), a wcześniej Dawid Śliwowski, do treningów i meczów powrócił też Bartek Dudziński. Treningi wznowił również Aliaksei Liavontsyeu, który zagrał już jedno spotkanie w drużynie rezerw.

Pełna kadra to większe możliwości w ustalaniu składu na kolejne spotkania, a przed nami całkiem ciekawy zestaw rywali, najpierw beniaminkowie KS Grabówka i Czarni Czarna Białostocka, którzy bardzo dobrze radzą sobie w tym sezonie, a następnie Ruch Wysokie Mazowieckie i ŁKS Łomża czyli czołówka ligi.

Rezerwy pokonały w niedzielę Supraślankę Supraśl 2:1 po bramkach Oskara Dziermańskiego i Roberta Zajkowskiego. Oprócz wyniku cieszy fakt, że zawodnicy pierwszego zespołu po przerwie w treningach mogą w meczach ligowych „dochodzić” do pełnej dyspozycji, ale też młodzi szesnasto i siedemnastoletni adepci piłki nożnej sprawdzają się w „dorosłej” piłce.