Remis z „Czarnymi”

Pierwsza drużyna KS Wasilków w 13 kolejce IV ligi grupy podlaskiej zremisowała na własnym stadionie z Czarnymi Czarna Białostocka 2:2

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla podopiecznych trenera Speichlera. Wojtek Nasuto stracił piłkę w środkowej strefie boiska, rywale szybko przedostali się pod bramkę Kamila Ulmana i z najbliższej odległości zdobyli prowadzenie w tym meczu. Kolejne minuty to mozolna praca naszych zawodników nad stworzeniem sobie sytuacji do zdobycia gola. W 15 minucie dośrodkowanie z prawej strony i Michał Poduch głową doprowadza do wyrównania. Do zakończenia pierwszej części spotkania wasilkowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale gola nie udało się zdobyć. Początek drugiej połowy to dalsza kontrola nad spotkaniem zespołu trenera Speichlera ukoronowana bramką Damiana Zubowskiego. Goście bardzo ambitnie walczyli, bardzo dużo biegali, ale klarownych sytuacji bramkowych stworzyć sobie nie mogli. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, Damian Wysocki w niezrozumiały sposób przegrał pojedynek z przeciwnikiem, po czym faulował zawodnik Czarnych, a że sytuacja miała miejsce w polu karnym sędzia musiał wskazać na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Dodatkowo Damian ujrzał czerwoną kartkę. Do piłki podszedł były zawodnik KS Wasilków Bartosz Gliński i bez żadnych sentymentów zdobył gola dającego remis.

KS Wasilków – Czarni Czarna Białostocka 2:2

Skład KS Wasilków:  Kamil Ulman – Damian Wysocki, Piotr Dąbrowski, Damian Frąc, Kamil Mróz (46′ Grzegorz Makal), Bartosz Dudziński (75′ Marcin Małaszewski), Aliaksei Vatkevich (65′ Dawid Śliwowski), Rafał Szeretucha, Damian Zubowski, Nichał Poduch, Wojciech Nasuto (46′ Mateusz Cichoński)