Pierwszy Sparing

 

W ostatnią sobotę pierwszy zespół KS Wasilków rozegrał spotkanie sparingowe z występującym w Centralnej Lidze Juniorów zespołem u17 Jagiellonii Białystok.

W eksperymentalnym składzie zremisował 2:2 w ośrodku treningowym przy Elewatorskiej 4. Zagraliśmy w składzie: Kosma Kurz, Patryk Bernacki, Piotr Dąbrowski, Aliaksei Liavontsyeu, Łukasz Wojciechowski, Marcin Małaszewski, Damian Frąc, Aliaksei Vatkevich, Mateusz Cichoński, Dawid Śliwowski oraz Kuba Witkowski a w drugiej połowie na boisku pojawili się: Kamil Mróz, Oskar Dziermański, Mateusz Kalicki oraz zawodnik testowany. W tym meczu dobry debiut zaliczyli 15-sto letni Kosma Kurz oraz niespełna 17- sto letni Kuba Witkowski.

W pierwszej połowie KS Wasilków po indywidualnym błędzie obrońcy stracił bramkę na 1:0 a do tego oddał zaledwie 2 strzały na bramkę. W drugiej połówce zaczął oddawać więcej strzałów co doprowadziło do bramki na 1:1 po asyście z dośrodkowania Mateusza Cichońskiego strzelił Dawid Śliwowski. Niestety ponownie po indywidualnym błędzie obrońcy straciliśmy na 2:1. Udało nam się wyrównać na 2:2 po strzale spoza 16-ski zawodnika testowanego. Trener naszego zespołu był zadowolony z meczu który nasi zawodnicy rozegrali.

Następne sparingi pierwszego zespołu KS Wasilków odbędą się w środę na stadionie miejskim w Białymstoku o godzinie 20 z Hetmanem Białystok oraz w sobotę w ośrodku treningowym Jagielloni o godzinie 10 przeciwko drugiej drużynie Jagielloni Białystok. Niestety przez panujące warunki epidemiologiczne mecze “pod balonem” przy Elewatorskiej odbędą się bez udziału kibiców.  Zapraszamy!